News

České ženy přechází na oblíbenou micelární vodu. Nemůže pleti škodit?

Čištění pleti nebylo nikdy tak snadné. Micelární voda je hit, kterému propadá stále více českých žen. Často o ní hovoří jako o „zázraku“ a nedají na ni dopustit. Ale skutečně je „micelárka“ tak úžasná, jak se o ní traduje? Opravdu je díky ní péče o pokožku mnohem jednodušší, rychlejší a zároveň efektivnější?

Výrobci kosmeticky slibují snadnou aplikaci, hloubkové čištění a hydrataci. To vše v jediném kroku, bez potřeby dalších přípravků. Micelární vodu stačí nanést na bavlněný tampon a setřít nečistoty. Tvář se neoplachuje, voda by zastavila dlouhotrvající efekt roztoku…

Po přečtení obecné charakteristiky se micelární voda jeví jako dokonalý prostředek pro čištění pleti.  V praxi však záleží na složení konkrétních produktů.

Stejný princip jako u saponátu, ale…

Nenechte se odradit, ale je dobré vědět, že micelární voda funguje na stejném principu jako saponáty. Obsahuje micely – shluky tenzidů, které na sebe vážou nečistoty a některé rovnou rozpouští.

Micely si poradí se všemi druhy nečistot. Nejprodávanější micelární vody Sensibio H2O od Biodermy odstraní cca 99 % make-upu, 98 % jemných částic nečistot (na povrchu i v nižších vrstvách pokožky), ale také 78 % těžkých kovů, které na pokožce během dne ulpívají při pobytu ve znečištěném prostředí.

Nejen čištění, ale také účinná ochrana

Co se týče micelární vody značky Bioderma, její unikátní složení ji předurčuje jako velmi účinný prostředek pro ochranu pokožky před negativními vlivy z okolního prostředí. Obsahuje vysoce čištěnou, devětkrát filtrovanou vodu, kterou lze kvalitativně přirovnat k fyziologickému roztoku. Další složkou je vysoce účinná micelární technologie garantující dokonalé čištění pleti. A konečně přírodní cukry jako ramnóza, mannitol a fruktooligosacharidy, jejichž funkcí je redukce zánětlivých reakcí.

Jak se micelární voda používá?

Proces čištění spočívá v nanesení roztoku na tampon a jemném očištění pokožky. Postup se opakuje do doby, než je tampon čistý.

Aplikace by měla probíhat dvakrát denně. V rámci ranního čištění odstraníte z pokožky nečistoty a toxiny, které vyprodukovala v noci. Absolvováním ranní hygieny znásobíte efekt dalších kosmetických přípravků. Večer se micelární voda používá k odstranění nečistot, které se na pleti nashromáždily během dne. Látky v Sensibio H2O navíc mají zklidňující účinek.

Můžete micelární vodu používat každý den?

Dočetla jste se, že micelární voda je dobrá alternativa k běžným odličovacím přípravkům, ale není moudré ji používat pravidelně? Micelární vody od Biodermy neobsahují alkohol, parabeny ani jiné látky, které by mohly narušit přirozený hydrolipidický film pokožky. A protože se vyrábí v různých provedeních – pro normální, mastnou i suchou pokožku, nenabízí se jediný důvod, proč si s ní čistit pleť jen občas.