News

Dia potraviny vs. dietní potraviny

Dia potraviny vs. dietní potraviny

Dia potraviny

Dia potraviny jsou často zaměňovány s dietními potravinami. Člověk zajímající se o zdravý životní styl se může takto nechat lehce svést z cesty. Ten, kdo touží zhubnout nějaké to kilo, bývá slovem dia, dieta, dietní přitahován jako magnet. Pravdou je, že dia potraviny neznamenají dietní potraviny. Dia značí diabetes, tudíž jde o potraviny určené lidem s tímto závažným onemocněním. Nicméně i zdravý člověk toužící zhubnout smí tyto potraviny konzumovat, pokud ovšem ví jak a jakém množství. V dnešním článku se podíváme na zoubek dietním a dia potravinám.

U dia potravin sledujte energetickou hodnotu

Při volbě vhodného dietního jídla se dobře dívejte na označení potravin. Mnoho lidí si často plete bio a dia za dietní. To, že je určitá potravina zdravá vám nezaručí, že po ní zhubnete. Je úplně v pořádku, že volíme zdravější variantu, ale nesmíme dia potraviny zaměňovat za dietní. Například ovoce je plné vitamínů tudíž patří ke skvělým a zdraví prospěšným volbám, ale ne sníst večer talíř hroznového vína a zajíst banánem. To by hubnutí příliš nepodpořilo – ba naopak. Stejně jsou na tom potraviny s označením bio a dia.

Dia potraviny neznačí dietní

Dia potraviny si zaslouží kapitolu zvlášť. Jsou to výrobky v prvé řadě určené lidem s diabetem – cukrovkou. Rozhodně se nejedná o dietní jídlo, které lze konzumovat v neomezeném množství. Většinou jde o potraviny se stejnou či podobnou energetickou hodnotou, jako ty klasické. Rozdíl je pouze v tom, že dia potraviny neobsahují jednoduché rafinované cukry, ale jsou nahrazovány fruktózou. Častým důvodem, proč mnozí lidé nehubnou či dokonce přibírají na váze, jsou špatně zvolené potraviny.

Dia potraviny v dia koutcích

Informační chaos způsobují především samotní výrobci, protože nepoužívají jednotné označení a mimo jiné dělají chyby ve značení potravin. Dia koutky jsou zaměřeny především na výrobky bez cukru – sugar free. Slazeny jsou fruktózou, bez přidané sacharózy, light, cukr 0% s náhradním sladidlem a jiné. Přestože naší legislativou je jasně stanoveno, co jednotlivé dia potraviny musí splňovat, většinou tak tomu není a ani samotní spotřebitelé se v tom většinou neorientují.

 

 

Dia potraviny
Dia potraviny

www.coolcook.eu

Objednávky +420 727 911 332