News

Inkaso vám zajistí klidný spánek

Inkaso vám zajistí klidný spánek

Už se vám někdy stalo, že večer usínáte a najednou vás přepadne pocit, že jste na něco zapomněli? Máte všechno vyřízené, zaplacené? Nejspíš neexistuje člověk, kterému by neskákaly osypky ze složenek a nutností platit plyn, energie či telefon a jiné poplatky. Mnohdy se stává, že na nějakou tu platbu v tom zmatku zapomeneme a malér je na světě. Okamžitě máme nálepku „neplatič“. Tomuto se dá naštěstí snadno předejít díky inkasa. Je pohodlné – zadáte souhlas a více se o platbu starat nemusíte. Zbytek je na příjemci. Vaším úkolem je pouze zajistit dostatek financí na účtu.

V jednoduchosti spočívá pohodlí

Sending and receiving emails

Tato služba umožňuje ihned reagovat na platební příkazy. Inkaso ve zkratce znamená, že přenášíte odpovědnost za uskutečnění platby na příjemce. V bance, kde máte založen účet, si pouze nastavíte povolení k inkasu ve prospěch vámi uvedeného subjektu, a ten si pak už v pravidelných intervalech stahuje vyfakturované částky. Platba proběhne, aniž byste museli na to myslet, popřípadě večer sedět u monitoru a zadávat příkazy jednotlivě. Pokud udělíte určitému subjektu povolení k inkasu, vkládáte mu tak zároveň určitý druh důvěry. Disponuje od této chvíle možností, odčerpat z vašeho účtu peníze, dle potřeby. Není to však tak, že by vám daný subjekt mohl hospodařit s vašimi finančními prostředky nebo dokonce úsporami.

Předem určený finanční strop

Na rozdíl od běžného bankovního převodu, kdy plátce sám poukazuje určitou částku, nedělá při nastavení inkasa žádné úkony. Platba se realizuje prostřednictvím příjemce, kde však plátce stanoví rámcový souhlas a určí i cenový strop. Limit je vždy dobré předem promyslet, aby byl natolik vysoký, že pokryje všechny poplatky, které mohou kolísat: splátky za telefon, ubytování, plyn, platba za internet, platba za energie a další. Někdy se těch poplatků nastřádá tolik, že se v tom sami ztrácíme. Inkaso vám zajistí klidný spánek a převezme za vás zodpovědnost, že vše bude uhrazeno včas.

Inkaso vám zajistí klidný spánek

Leave a comment