News

Jak ušetřit peníze na dopravě? Máme pro vás 4 tipy!

Jako majitel/majitelka internetového obchodu si určitě lámete hlavu nad tím, jak můžete ušetřit na  dopravě. Existuje několik možností. A my vám některé prozradíme.

Zdroj obrázku: Pexels.com

Přeprava zásilek bývá pro malé a začínající internetové obchody velkým problémem. Nejenže stojí poměrně velké množství peněz, ale také času a nervů. Existuje ale nějaký způsob, jak ušetřit i výrazné množství financí? Ano, existuje. A v následujících řádcích vám pár rad prozradíme. 

Bezpečí prioritou číslo jedna

Sice se nejedná o tip, který vám pomůže přímo ušetřit, ale získáte tak jistotu, že o peníze zbytečně nepřijdete. Zejména u křehkého nákladu v podobě skla či keramiky si dávejte velký pozor. Zjistěte si, jestli je společnost, se kterou budete spolupracovat, vůbec pojištěná proti poškození. Přeprava zásilky by se vám tak rázem mohla výrazně prodražit.

Nespoléhejte na jednoho dopravce

Řada firem z důvodu jednoduchosti spoléhá na jednoho ověřeného dopravce. Řada podnikatelů ale říká, že takto si akorát kopete vlastní hrob. V závislosti na váze balíčku, jeho typu i vzdálenosti můžete od různých dopravců získat odlišné ceny. Zejména přeprava zásilek do zahraničí se u řady dopravců liší. Nebojte se tedy využívat více společností.

Vyjednávejte s více dopravci

Spousta malých firem si myslí, že nemá dostatečnou sílu k vyjednávání s dopravci o lepší ceně. To ale není pravda. Stačí si „pozvat na kobereček“ více dopravců a diskutovat s nimi o podmínkách. Jakmile některý z dopravců získá pocit, že o vaši společnost musí bojovat, přijdou i lepší nabídky. Často byste se divili, na jak nízkou částku se budete schopni dostat.

Využívejte použité balení jiných balíčků

Abyste mohli něco prodávat, musíte nejprve něco koupit. Pokud je vaše výroba propojená s obchodem, i tak posílá svoje zboží do skladu. A to je potřeba nějakým způsobem zabalit. Koupě bublinkové fólie a dalších potřeb pro zabalení mohou zejména menší firmy přivést na mizinu. Proč tedy nepoužít toto balení znovu?