News

Jedinečný zážitek – vyhlídkový let vrtulníkem

Vidět svět z ptačí perspektivy je krásný a povznášející zážitek, díky kterému se vám na krátkou dobu povede zapomenout na malicherné malé problémy běžného života a budete schopni pouze vnímat zdánlivou nekonečnost obzoru. Jednou z variant, jak si tento nevšední zážitek dopřát, je vyzkoušet nabídku některé z agentur, které let vrtulníkem realizují. Rozsah nabídky je obvykle rozmanitý a zahrnuje poměrně široké spektrum možností, jak si tento neuvěřitelný zážitek ještě více zpříjemnit.

Co od letu vrtulníkem očekávat a na co se při výběru orientovat

Přestože se jeví jako jednoznačná, je nabídka v oblasti zážitkového poměrně nápaditá a lze si vybírat z řady balíčků, vždy záleží především na tom, co vás v první řadě zajímá. Pokud se například rádi kocháte krajinou a urbánní zástavbou a pozorovat dění na zemi z úctyhodné vzdálenosti, bude pro vás vhodný vyhlídkový (výletní) let, pokud se ovšem mnohem více zajímáte o vrtulník z technického hlediska, zvažte adrenalinový let vrtulníkem. Pro ten si většinou můžete vybrat model vrtulníku, na kterém poletíte (z flotily konkrétního poskytovatele), a navíc otestujete daný stroj až na jeho limity. Kromě uvedených existují ještě další varianty zážitkového letu vrtulníkem, většinou jsou spojeny přímo s konkrétní trasou, která končí v nějaké atraktivní lokalitě (například hradě či zámku).

Programy vyhlídkových letů

Pokud vybíráte tento zážitek pro vás nebo jako dárek pro někoho, kdo oblibuje podobné zkušenosti, ideální je vyhledávat soukromý vyhlídkový let vrtulníkem. Při takovém letu budou v kabině vrtulníku pouze osoby uvedené na jednom poukazu a pilot. Soukromý let je většinou spojen s možností si řízení vrtulníku na chvíli vyzkoušet. Kompletní program balíčku se odvíjí od zvolené trasy, bývá rozvržen tak, abyste toho viděli co nejvíce v dané lokalitě, a ukončuje se na místě, které je zajímavé z historického nebo turistického hlediska. Ideální je naplánovat si kolem zážitku celodenní výlet, určitě nebudete litovat.