News

Pozor na úrazy brigádníků na stavbách! Vybavte je odpovídajícími pracovními oděvy a OOPP

Pokud jde o bezpečnost a ochranu zdraví při práci (pracovní oděvy, pracovní obuv), má tato svá daná pravidla. Důležitá je jak bezpečnost a ochrana zdraví při práci v uzavřených prostorách, tak zejména bezpečnost a ochrana zdraví ve venkovním prostředí. Zejména v letním období se vyskytuje větší množství pracovních úrazů, které doprovázejí nejen lidské tragédie, ale také pokuty a další postihy. Abyste se vyhnuli pokutám a postihům, především však lidským tragédiím, vybavte zaměstnance a brigádníky na léto pracovními oděvy, pracovní obuví a osobními ochrannými pracovními prostředky, mezi které patří například pracovní rukavice, helmy nebo ochranné brýle.

OOPP, pracovní oděvy a pracovní obuv v kontextu zaměstnavatelé versus zaměstnanci

Pokud jde o pracovní oděvy, na léto je třeba volit pracovní oděvy z prodyšného materiálu. Pracovní obuv by zase měla mít vyztuženou špičku. Svá povinnosti ohledně pracovních oděvů, pracovní obuvi a osobních ochranných prostředků si však musí plnit nejen zaměstnavatelé, ale i zaměstnanci. Nebude nic platné, pokud zaměstnavatel pořídí zaměstnanci či brigádníkovi nový pracovní oděv, pracovní obuv nebo osobní ochranné pracovní prostředky, například pracovní rukavice, ale zaměstnanec je nebude používat.

Nepodceňujte pracovní oděvy s reflexními prvky

Nejen při práci na stavbách, úklidu venkovních prostor, zahradnických pracích, ale například i při sběru ovoce může dojít k úrazu. Zejména při práci ve venkovním frekventovaném prostředí je třeba pamatovat na pracovní oděvy s reflexními prvky. Každý pracovní oděv i každá pracovní obuv musí splňovat dostatečný stupeň ochrany. Zároveň však platí, že pracovní oděv, pracovní obuv i osobní ochranné pracovní prostředky musí být pohodlné a padnoucí.

Leave a comment