News

Servis CNC strojů všeho druhu

Zlobí vás vaše CNC stroje? Musíte kvůli jejich závadám omezovat výrobu a přicházíte tak o cenné výdělky? Spojte se se společností AWAC, která je v oblasti CNC strojů odborníkem, a mimo jiné zajišťuje jich opravy a servis včetně dodání náhradních dílů a potřebného spotřebního materiálu. Výhodou je, že vám opraví i stroj, který jste nezakoupili přímo u nich. Byť tuto možnost samozřejmě máte vždy.

Jak servis probíhá?

Cílem obou stran je vyřešit vzniklou závadu co nejrychleji. Proto opravy CNC strojů zahrnují tzv. servis po telefonu. Pomocí vzdálené diagnostiky, která funguje na principu propojení servisního střediska a konkrétního stroje, pracovníci střediska zjistí příčinu závady. Pokud to situace dovoluje a porucha lze odstranit pomocí nastavení či naprogramování stroje na dálku, nemusíte se ani dočkat osobní návštěvy servisního technika.

Nejúčinnější oprava je preventivní údržba

V případě, že je porucha rozsáhlejšího charakteru, fyzické přítomnosti technika se sice nevyvarujete, ale budete-li při používání CNC řezacích strojů postupovat dle pokynů výrobce, neměly by být havárie nikterak časté. Výrazně doporučujeme využívat kromě standardního záručního i pozáručního servisu také pravidelných preventivních prohlídek strojů, které jsou spojené s jeho údržbou a zajišťují dlouhý provoz bez výraznějších problémů. Frekvence těchto prohlídek by měla být alespoň jednou ročně, v ideálním případě každý půl rok.

Opravy různých typů CNC strojů

Pokud máte obavy, že společnost AWAC nezvládne opravit zrovna váš konkrétní typ CNC stroje, můžete je považovat za liché. Servis CNC strojů poskytuje všem druhům, které sama nabízí. Konkrétními slovy řečeno se jedná o plazmové a laserové stroje, stroje pro řezání vodním paprskem nebo stroje speciálního charakteru, určené například pro řezání a vrtání do profilů a trubek.