News

Strojírenská výroba, na kterou je spoleh. Jak vybrat správnou společnost?

Potřebujete upravit plech, vypálit specifický tvar z nerezového materiálu či vytvořit součástku přesně na míru? V takových případech přichází na řadu strojírenská výroba. Co všechno zahrnuje a podle čeho poznáte solidní společnost, se kterou se vyplatí spolupracovat? To se dozvíte v tomto článku.

Ohraňování plechů

Mezi poměrně časté úkony, které je potřeba při práci s nerezovými materiály a plechy vyřešit, je jejich ohýbání. To samozřejmě zpravidla nejde bez vhodného speciálního přístroje, jež se postará o přesné ohnutí do konkrétního úhlu ve zvoleném místě. CNC ohýbání a ohraňování plechů je tak specifickou činností, která si žádá potřebné vybavení a přesnost při práci. Aby to mohlo fungovat, jsou specializované společnosti vybaveny ohraňovacími lisy a ohýbacími stroji, na kterých vše potřebné zvládnou.

Laserové vypalování

Pokud potřebujete z plechu vytvořit součástku o konkrétním tvaru a rozměrech, pravděpodobně půjde o zpracování pomocí vypalování. K tomu se využívají nejrůznější technologie. Výbornou přesnost a efektivitu nabídne například laserové vypalování. Tímto způsobem je možné zpracovat konstrukční ocel až do tloušťky 20 mm či hliníkové slitiny do 8 mm. K dispozici je výroba jednoho konkrétního kusu, ale i celé série, kdy je vždy snaha o maximální využití materiálu a přesné umístění jednotlivých prvků. Řada materiálů je navíc skladem, takže laserové výpalky mohou být vyřešeny i velmi rychle, což však záleží na konkrétních požadavcích.

Moderní vybavení a solidní reference

A podle čeho si vybrat tu správnou společnost pro spolupráci? Dobrým ukazatelem je jistě moderní vybavení, které je přesné a efektivní z pohledu práce. K tomu si navíc ověřte také reference a hodnocení předchozích klientů. Správným výběrem si usnadníte mnoho starostí a získáte požadovaný výsledek v domluveném termínu.

Leave a comment