News

Dovolená v Norsku

Norsko je velice rozmanitou zemí. Najdete zde jedinečnou přírodu a vyspělá velkoměsta. Léto je tu sice o dost kratší než zima, stejně však může být velmi teplé. Zimy tu ale skutečně stojí za to. V nejsevernějších částech země můžete zažít velmi zvláštní jev – polární noc.

Norsko je poměrně drahou zemí. Při určitých opatřeních jde ale procestovat při unesitelných nákladech. A to včetně důležitého cestovního pojištění.

Trasy skrz přírodu

V jižní části a ve vnitrozemí najdete celou řadu zajímavých turistických tras, kde budete moci obdivovat nádhernou přírodu. Během zimy jsou některá místa z bezpečnostních důvodů uzavřena. Připravte se, že dálkově se pohybují od 30 do 440 kilometrů. A to rozhodně není málo. Při troše štěstí můžete pozorovat třeba polární záři.

Téměř povinností je projít si majestátní fjordy, jež jsou obklopen bohatou faunou a flórou. Atmosféru severu můžete nasávat všude kolem. Když se vám bude chtít, je možné v přírodě kempovat. To je podle norských zákonů legální.

Národní parky

Norsko je velice bohaté na národní parky. S rozlohou téměř 3 500 kilometrů, je jedním z největších Hardangervidda. Tam se mimochodem nachází i Trolltunga nad jezerem Ringedalsvatnet.

V parku Jotunheimen naleznete největší horu Norska Galdhøpiggen. V národních parcích není žádný problém zarezervovat si chatku, budete-li chtít větší komfort.

Co dělat ve velkých městech?

Nejvíce kultury je možné si užít v hlavním městě Oslo. Jmenovat můžeme například muzeum Fram, Kon-Tiky nebo Národní galerii.

S nočním životem je to trochu složitější než u nás v České republice. Do klubů se může vstoupit až od 20 let (někdy i 23 let) a počítat je třeba se vstupným. Nápoje a zejména ty alkoholické jsou velice drahé.

Přečtěte si více o cestovním pojištění na https://ergo.cz/.