News

Dia strava není jen pro diabetiky!

Dia strava není jen pro diabetiky!

dia strava

Být diabetikem jistě není nic jednoduchého. Někdo se s tímto onemocněním potýká již od útlého věku, pro někoho je to záležitost z dospělosti. Ať tak či onak představuje tento typ onemocnění celou řadu omezení, se kterým se daný člověk musí den co den potýkat. Rozhodně se nejedná jen o vyloučení cukru ze stravy, ale i o dodržování dalších nutností. Diabetici se zkrátka stravují jinak a jedním z nejrozšířenějších mýtů je, že dia strava je určena výhradně jen pro diabetiky – ale to není pravda!

Není všechno zlato, co se třpytí

Jak již bylo řečeno v úvodu – mnoho lidí si myslí, že speciálně upravená dia strava je určena jen pro pacienty trpící cukrovkou. Možná jste se tohoto názoru drželi a stále ještě držíte i vy. Od toho je tu dnešní článek, který vás přesvědčí, že to není tak úplně pravda. Ano, dia stravování je určeno diabetikům, kteří se ani jinak stravovat nemohou – ve svém vlastním zájmu. Ale rozhodně neplatí, že by byla určena jen a jen pro ně.

Kdo se ještě může stravovat dia?

Dia strava je hodně přísná a své o tom ví každý, kdo jí musí dodržovat. Tento typ stravování je stále častěji doporučován i lidem s nadváhou a výraznou obezitou. Dia potraviny nejsou tak špatné, jak si možná myslíte a lze z nich vykouzlit i chutné pokrmy, po kterých se budete olizovat až za ušima. Proto se lékaři uchylují k tomu, že tento typ diety nařizují i těm, kteří trpí pro nadbytek přebytečné váhy, která hraničí se zdravím.

Dieta, která pomáhá

Nepatříte mezi diabetiky, ale máte problémy s váhou? Pak neváhejte a vyzkoušejte se stravovat chutně, leč zdravě a dietně. Uvidíte, že bez násilí již velmi brzo uvidíte výsledky, ze kterých budete nadšení. Dia stravy se nemusíte bát – nebudete odtrženi od drtivé většiny potravin. Budete se jen stravovat tak, aby se vaše tělo mělo co možná nejlépe.

Dia strava

www.coolcook.eu

www.mlsanibezvycitek.eu