News

Jak hledat práci po mateřské dovolené radí Žirafa.cz

Jak hledat práci po mateřské dovolené radí Žirafa.cz

Žirafa.cz

Mnoho maminek absolutně netuší, co budou po skončení mateřské dovolené dělat. Jednak se většina zaměstnavatelů ptá, zda máme malé děti a pak chybí i praxe” říká Lukáš Jantovský personální ředitel společnosti Žirafa.cz. Připadat nám to pak může, jako začarovaný kruh. Jednak maminkám vyhovují z větší části jednosměnné provozy, a pokud nemáme hlídací babičky, stává se, že musíme na paragraf a sedět doma s nemocným dítětem. Přesto neházejte flintu do žita.

“Maminky během pobytu na mateřské mají nespočet možností, jak tento čas věnovat přípravě na nástup do zaměstnání a doplnit si znalosti z různých oblastí. Během mateřské mohou přesto, že nemají zajištěné hlídaní pracovat na své osobnosti” dodává Lukáš Jantovský

Žirafa.cz
Žirafa.cz

Telenovely vyměňte za online vzdělávání

Sledování telenovel vás však vpřed příliš neposune. Místo toho na internetu hledejte různé online kurzy, kde si doplníte znalosti, případně naučíte něco nového. Životopis, který nese zmínku o aktivitách i během mateřské dovolené vypovídá, že jste nelenila. Rovněž si můžete vést vlastní databázi internetových stránek, které se zprostředkováváním práce zabývají. K takovým patří i spolehlivá inovativní personální agentura Žirafa.cz. Zcela zdarma pomáhají žadatelům nalézt kvalitní, zábavnou a dobře ohodnocenou práci. Tým odborníků se skvěle orientuje v nabídkách na trhu práce a pomohou vám najít zaměstnání dle vašich požadavků.

Mateřská je naopak obdobím různých možností

Rozhodně si nemyslete, že vás mateřská dovolená zbrzdila. To by byl velký omyl. Jde o velmi obohacující období, při kterém získáte zkušenosti k nezaplacení. Většina zaměstnavatelů to ví, jen se o tom příliš nemluví. Proto neházejte všechny do jednoho pytle. Co vše získá žena na mateřské dovolené? Předně odolnost vůči stresu, houževnatost, věrnost a loajalitu, pracovní nasazení vs. výkonnost a vysokou míru flexibility. Jediné, co musíte k nalezení nové práce udělat je poslat životopis přes formulář na www.zirafa.cz nebo zaslat poštou na adresu Žirafa.cz, Karla Engliše 3201/6, 150 00 Praha 5 a nezapomenout připsat svoji představu o svém zaměstnání. Využijte toho, že váš mateřství zocelilo a začněte si více věřit.