News

Jak sledovat lety online?

Sledování letů může být pro někoho koníčkem, někdo potřebuje zjistit, v kolik jeho kamarád přistane, aby ho mohl vyzvednout z letiště, někdo zase chce sledovat let jeho známých či rodičů. Jak ale na to?

Flightradar24 – letecký radar

Nejjednodušší způsob, jak sledovat let online, je použít letecký radar. Nejznámějším je Flightradar24, který umožňuje skrze číslo letu sledovat let po celou jeho dobu ve skutečném čase. Pokud člověk nezná číslo letu, může do vyhledávače ve Flightradaru zadat startovací nebo cílové město a následně najít let v profilu daného letiště. Používání Flightradaru je zdarma.

Toto jsou jednotlivé lety nad Českou republikou. Sledovat lze každý z nich.

Pro sledování nebo zobrazení informací o letu stačí kliknout na žlutou ikonku letadla. Flightradar ukazuje u každého letu řadu informací:

Informace pro let VY6160 na trase Řím – Praha.

Zobrazuje, kdy letadlo vzlétlo, kdy se očekává přílet nebo vzdálenost letu. Flightradar24 také zobrazuje typ letounu. Pro prémiové uživatele je zde možnost si letadlo zobrazit jako 3D model.

Flightradar24 nabízí několik verzí – většině lidí stačí ta základní zdarma. Prémiové verze (Silver, Gold) odstraňují reklamy z aplikace, odemykají možnost si letadlo zobrazit ve 3D nebo na mapě promítnout současné počasí. Silver verze přijde člověka na zhruba 35 Kč měsíčně, Gold verze je kolem 90 Kč měsíčně.

Více o Flightradaru24 a jeho verzích lze najít na stránce www.hardyn.cz.

Mobilní aplikace

Flightradar24 nabízí i mobilní aplikaci pro iOS a Android, které si dohromady stáhlo přes čtyřicet milionů lidí.

Jak sledovat lety online?

Alternativně lze použít oficiální mobilní aplikace jednotlivých aerolinek (pokud jsou dostupné), zde je ale pro zobrazení stavu potřeba více informací. Na druhou stranu lze díky nim získat elektronickou verzi letenky a ušetřit tak trochu času na letišti.
Mobilní aplikaci má i letiště Václava Havla. Ta umožňuje zobrazit info pro odlety a přílety v Praze. V porovnání s jinými možnostmi toho ale tolik nenabízí a je zaměřena pouze na samotné letiště Praha.