News

Klíče jsou minulostí: Moderní je otevírat mobilem!

Mnozí vlastníci bytových domů, firmy a další subjekty již výhody přístupových systémů znají. Stále více lidí mění dnes již archaické klíče za čipové karty. A ti, kteří holdují moderním technologiím ještě o něco více, neváhají s pořízením systému, který komunikuje s mobilním telefonem. Za vývojem inovativního systém OtevírejMobilem stojí specialisté z Institutu Mikroelektronických aplikací (IMA).

Jakkoliv ve vás může otevírání mobilním telefonem evokovat představu komplikovaného a uživatelský náročného systému, opak je pravdou. Implementace je naprosto bezproblémová a z hlediska uživatelského komfortu mu nelze vůbec nic vytknout. Zkrátka jen nainstalujete některý z identifikačních systémů z nabídky IMA nebo připojíte čtečku OtevírejMobilem ke stávajícímu systému a do svého smartphonu si stáhnete aplikaci.

Součástí systému jsou mobilní aplikace pro telefony s technologií NFC a inteligentní čtečka, kterou lze přes univerzální rozhraní integrovat s většinou přístupových systémů.

Maximální kompatibilita

Odborníci z IMA navrhli mobilní přístupový systém OtevírejMobilem s ohledem na maximální kompatibilitu se stávajícími přístupovými systémy a zároveň respektoval nejčastěji používané standardy identifikačních karet. Díky tomu ho lze implementovat i do míst, kde bude většina uživatelů stále používat bezkontaktní karty. Obě technologie tak mohou fungovat souběžně, aniž by docházelo k jakýmkoliv potížím.

Na identifikaci přes mobilní telefon je z pohledu přístupového systému a nadstavbových systémů pohlíženo stejně jako na bezkontaktní kartu. V podstatě tedy stačí připojit novou čtečku (resp. vyměnit stávající za tu, která podporuje OtevírejMobilem), aniž byste se museli zabývat složitými změnami v nastavení.

Jak otevírání mobilem funguje?

Otevírání dveří mobilním telefonem je pohodlné. Jakmile smartphone přiložíte ke čtečce, automaticky se spustí aplikace OtevírejMobilem a odešle do čtečky vás identifikátor. Ten následně putuje do nadstavbového systému, který posoudí, zda máte uživatelské oprávnění a případně odblokuje dveře. Vše je záležitostí okamžiku.

Vývojáři z IMA myslí dopředu a vybavili systém OtevírejMobilem funkcí, která spočívá v komunikaci s bezpečným úložištěm identifikátorů na SIM kartě a ve smartphonu. Spuštění systému mobilní operátoři teprve plánují.

Chcete se dozvědět více o přístupových systémech?

Máte-li v plánu přechod z klíčů na mobilní telefon, ale stále vám schází potřebné informace o přístupových systémech a nadstavbách, přečtěte si technické specifikace produktů IMA na ima.cz. S výběrem vám odborníci rádi poradí a nasměrují vás na vhodnou variantu.