News

Nejlepší recepty na krásu i ve vyšším věku

Beauty portrait of blonde smiling laughing woman 35 year plus clean fresh face with close eyes isolated on the white background

Tajemství, které vám žádná žena neřekne. Možná se tak narodila, možná je to plastická chirurgie. A nebo má tajný recept na krásu, který ji udrží mladou i po čtyřicítce. Jak vypadat mladě bez plastického chirurga a botoxu? Jaké tipy zaručeně udrží pokožku mladou i ve středním a vyšším věku? Zázraky nemáme, ale několik dobrých tipů ano a žena, která je bude dodržovat, prodlouží elastičnost svojí pleti na maximum.

Pitná voda – živá voda

Kdo už neslyšel, že pitná voda je důležitá? Asi někdy každý. Ale kdo skutečně pije dostatečné množství vody za den? A ne, mezi vodu se nepočítá káva, polévka ani slazené nápoje. Ve skutečnosti vědci zjistili, že nejlepší je pít úplně obyčejnou, ničím neředěnou ani neochucenou vodu. Takže pokud jste slyšeli, že nejlepší je vlažná voda s citronem nebo se solí, není to tak. Dokonce ani filtrovaná voda není nutně lepší, protože procesem filtrace ztrácí kromě chloru i cenné minerály. Člověk by měl přijmout 2-3 litry tekutin denně podle tělesné váhy. Existují mnohé aplikace, které vám připomínají pít, pokud si na to během dne nemůžete vzpomenout. Pokožka se díky správnému příjmu vody nebude přebytečně mastit ani vysušovat. 

Kvalitní přírodní kosmetika proti vráskám

Každá pokožka časem ztrácí svou přirozenou pružnost, proto v životě každé ženy nastane čas, kdy musí začít řešit vrásky pomocí hydratace pleti. Naštěstí dnes už existuje nepřeberné množství kosmetických přípravků, takže máme z čeho vybírat. Na druhou stranu může být někdy těžké si vybrat. Nejlepší je sáhnout po přírodních přípravcích, které nezatíží pleť škodlivou chemií, ale skutečně fungují. Mezi takové se řadí například krém s obsahem CBD a kyselinou hyaluronovou. V nejvyšší kvalitě ho pořídíte například na stránkách cibdol.cz. Tyto složky pomáhají navrátit pleti rovnováhu a předcházet vzniku vrásek. Obsahuje také vitamíny A a C, které jsou pro výživu pleti zásadní. 

Na stránkách cibdol.cz najdete mimo jiné i další přípravky na projevy problematické pleti, jako je například ekzém či psoriáza. Nezapomeňte, že i pokožka kolem očí a očních víček časem ochabuje a často vyžaduje samostatnou péči. Oční okolí je citlivější a proto klasický krém nestačí. Ideální je tedy pořídit celý balíček proti stárnutí pleti tady. Obsahuje kromě krému také oční gel, balzám na rty a obličejové sérum. Investice do kvalitní kosmetiky se vyplatí, protože může problému stárnutí pleti předcházet. A prevence je vždy lepší, než nákladná řešení v pozdějším věku, kdy už je na prevenci pozdě.

SPF ochrana nejen v létě

Pigmentové skvrny, předčasné stárnutí pleti, nebezpečná rakovina kůže. To vše jsou projevy nedostatečné ochrany pokožky SPF faktorem. Proto se nezapomínejte chránit a to nejen v létě při opalování. Také v zimě na horách se může pleť spálit a poškodit a dokonce i když je venku pod mrakem. Spousta lidí také zapomíná v létě během dne pokožku mazat opakovaně, ale věřte, že jednou ráno to opravdu nestačí. Další chybou je špatně zvolená síla SPF přípravku. Tu volte zejména podle citlivosti pleti, ale ideální je minimálně SPF 30. Na obličej by potom měla přijít speciální ochrana. Pokud byste přece jen zapomněli a k popáleninám došlo, zde najdete tipy, jak je nejlépe vyléčit. Doufáme, že vám naše tipy pomohou udržet pleť co nejdéle svěží a pružnou, jako by vám bylo o dvacet let méně.

Leave a comment