News

Příležitost pro začínající firmy: startuje soutěž PowerUp!

Dne 1. března se spustila registrace do čtvrtého ročníku soutěže PowerUp! Ta je určena všem středoevropským začínajícím firmám, které mohou přihlásit své projekty z oblasti udržitelné energie a zelených technologií. Vítězové PowerUP! se mohou těšit na vysokou finanční odměnu a podporu od expertů, kteří jim pomohou proměnit jejich projekt ve skutečnost.

Kromě finančních cen se vítězové soutěže budou moci zúčastnit prestižního programu Highway® InnoEnergy, který promění nápady a návrhy v tržní realitu. Startujícím podnikatelům program nabízí financování až do výše 150 tisíc eur a širokou podporu v oblasti vývoje a ochrany produktů, budování týmu, přístupu k mezinárodním zákazníkům a externím zdrojům financování.

Organizátor  zdůrazňuje, že na trhu energií jsou obzvláště vyhledávaná řešení mobility, kybernetické bezpečnosti a ukládání energie. Zájem je rovněž o technologie, které umožňují snížit emise škodlivých látek do ovzduší a které bojují proti smogu. Vítězem předchozího ročníku byl maďarský start-up HeatVentors, který představil inovativní způsob ukládání tepelné energie, který vyžaduje o 90 % méně prostoru a umožňuje ušetřit 20 až 40 % energie.

Jakub Miler, generální ředitel společnosti InnoEnergy Central Europe, vysvětluje, že mezi faktory, které odlišují PowerUp! od dalších soutěží, patří nejen rozsáhlá zkušenost organizátorů, ale především jejich podnikatelský přístup: „Snažíme se vyzdvihnout řešení a otevřít dveře. InnoEnergy je přední akcelerátor projektů v oblasti udržitelné energie a zelených technologií. Za svůj úspěch soutěž vděčí skutečnosti, že do ní kromě peněz investujeme také naše znalosti a kontakty. Řídíme největší inovační ekosystém ve světě, který se skládá z více než 320 členů. Jsou to přední evropské energetické společnosti, akademická a výzkumná střediska, města a regiony.”

Velkým finále soutěže PowerUp! budou v Praze a dalších deseti evropských městech přecházet bootcampy. Tyto jedinečné workshopy s nejlepšími evropskými mentory poskytují příležitost k ověření obchodního modelu a vylepšení prezentačních dovedností účastníků.

Chcete-li se účastnit soutěže, musíte mít prototyp produktu, tým a vyplněný formulář, který je k dispozici na internetových stránkách soutěže, www.powerup.innoenergy.com. Přihlásit do soutěže PowerUp! se můžete až do 15. dubna 2018.