News

Proč jsou filmy tak populární zábavou

Lidé mají rádi vše nové, zajímavé, a tím byl bezesporu na konci devatenáctého století i vynález filmu. První film vůbec byl promítán v roce 1895. Promítali ho dva bratři, kteří chtěli zdokumentovat příjezd lokomotivy do stanice. I přesto, že se jim podařilo sezvat celý sál lidí, určitě nevěděli, co jejich počin přinese do budoucnosti. Dneska se během jedné hodiny promítají miliony filmů. A to mluvíme pouze o veřejných promítacích místech, jako jsou kina, festivaly a podobně.
Moderní svět je s filmy spojen natolik, že významu slova film rozumí miliony různě starých lidí, kteří mluví různými jazyky a pocházející z různých kultur a kontinentů.


Tvorba filmu není jednoduchou záležitost

Filmy jsou v dnešní době masivně rozšířené po celém světě. Ve filmovém průmyslu se protáčí biliony amerických dolarů ročně. A není divu. Když se podíváme na celý proces od začátku filmu, kdy někdo musí vymyslet scénář, musí se najít herci, prostory, kameramani, maskéři, je třeba zakoupit (či alespoň vypůjčit) vybavení – od oblečení pro herce, přes vybavení do interiérů i exteriérů až po stativy, kamery, osvětlení… Navíc technika jde stále dopředu a také požadavky na kvalitu filmů se stále zvyšují. Je tedy nutné technické vybavení modernizovat. Musíme myslet také na to, že někdo musí film také sestříhat, upravit, vytvořit zvláštní efekty, upravit na výslednou podobu.
K filmu neodmyslitelně patří i hudba. Téměř každý film má svůj soundtrack, hudební a zvukové efekty doprovázejí různé scény, budí v divácích emoce, často i dokreslují kontext promítané situace. Do filmového průmyslu samozřejmě také patří propagace filmů. Trailery, reklamy, billboardy a nezapomínejme ani na udělování slavných filmových cen. Aby z filmů byl dostatečný zisk, je třeba je také prodat divákům, to mají většinou na starosti kina, televize a také prodejci filmů na DVD, Blu-ray a dalších mediích. V internetových obchodech máme možnost si dnes koupit filmy nejrůznějších žánrů, stačí si vybrat. Zavítejte i vy do internetového obchodu FilmnaDVD.cz a pořiďte si film na DVD podle vašeho vkusu.