News

Co si přibalit na dovolenou k moři

Sezóna prázdninového odpočinku už se blíží v plné síle. Co by vám zaručeně nemělo chybět v kufru před dovolenou?

Plavky

Zejména pro dámy platí, že pokud plánují aktivní dovolenou, více ocení sportovní plavky. Ty se vyznačují jednodušším střihem a kostice u nich jsou nahrazeny pružným lemem.

Tradičně bývaly doménou sportovních plavek hlavně jednodílné modely. Dnes už to ale neplatí bezvýhradně a vybírat můžete z poměrně široké škály sportovních bikin. Dobrým tipem jsou například bikiny Mystic.

Dvoudílné plavky jsou ostatně k vodě o něco praktičtějším řešením. Vzhledem k menšímu množství látky nezakryjí tolik z postavy, to znamená, že se s nimi lépe opálíte. Navíc rychleji schnou. V jednodílném provedení se však na druhou stranu některé dámy cítí lépe právě proto, že toho více zrakům okolí zůstává skryto.

U pánů je volba především otázkou pohodlí a také toho, co vám dovolí pravidla daného koupaliště. Na většině z nich totiž bývají zapovězeny pohodlné volné šortky. Nezbývá pak než sáhnout po klasických slipech nebo modernějších trenýrkách.

Boty do vody

U moře patří pokažená dovolená šlápnutím na ježka hned první den pobytu k prázdninovým evergreenům. Podcenit byste ovšem sbalení bot do vody neměli ani u českého rybníka.

Boty chrání nejen před mořskými ježky, ale i před poraněním od ostrých kamenů. A to nejen dospělé, ale zejména děti, které je mimořádně těžké uhlídat a samy si nejsou schopny často včas uvědomit, kam šlapou. Nezbytnost představují boty do vody pro různé druhy sportů, neboť i zlepšují stabilitu.

Klasické boty do vody se vyrábějí z kombinace několika materiálů. Základ tvoří pružná guma, svrchní část může být vyrobena z neoprenu, nylonu či textilu. Pořídit lze i přímo neoprenové boty. Jejich výhodou je hlavně vyšší pružnost.

Neoprenová obuv se používá hlavně na vodní sporty, jako je surfing, kiteboarding, paddleboarding, ale slouží i potápěčům. Výhodou neoprenu je i jeho schopnost chránit před zimou.

Pončo

Další součástí vybavení, které by ve vašem cestovním zavazadle nemělo chybět, pokud se chystáte k vodě, je ručníkové pončo.

Jak už napovídá jeho název, pončo využijete v první řadě namísto ručníku. Ale nejen místo něho. Pokud jste zapomněli deku, lehněte si jednoduše na pončo. Spolehlivě vám nahradí i župan. U vody vám díky němu nebude zima a můžete se hned v klidu osušit.

Pončo je ve srovnání s běžnou osuškou praktičtější, což ocení zejména rodiče malých dětí. Dospělí zase uvítají, že pončo může být vybaveno praktickou kapsičkou na drobnosti. Dámy také potěší kapuce, díky níž jim nebude vytrvale kapat voda z mokrých vlasů.

Kromě právě dětských modelů se ponča vyrábějí v jedné univerzální velikosti. Vybírat tak můžete hlavně podle materiálu. Většinou se jedná o bavlnu, případně o směs bavlny a polyesteru. Dětská ponča se také často vyrábějí z bambusových vláken.

Leave a comment