News

Top pět nábytků do jídelny

Na správném vybavení jídelny by se nemělo šetřit. To je věc, na kterou se často zapomíná. Vždy by měly být na prvním místě praktické vlastnosti nábytku, dále pohodlí, a pak styl a design.


Vsaďte na kvalitu

Pokud si vyberete opravdu kvalitní nábytek do jídelny, předejdete do budoucna nepříjemným situacím, jako jsou výměny a reklamace, pravidelné nakupování a dokupování částí, aj. V článku se zaměříme především na jídelní židle, které jsou nejvíce žádané a okrajově na ostatní jídelní nábytek, jako jsou stůl či lavice.

Jídelní židle a pohodlí

Je bezesporu, že pokud budete mít sebelíp uvařený pokrm, tak si ho plně nevychutnáte, pokud se budete hrbit a na židli různě kroutit. Zaměřte se na důležité vlastnosti židlí.

Vlastnosti, na které je dobré se zaměřit:

  • Ergonomický tvar pro správné a zdravé sezení
  • Správný rozměr sedací plochy
  • Dobře tvarované opěradlo na opření
  • Odolný a zdravotně nezávadný materiál
  • Jednoduchá údržba a praktičnost
  • Design

Nejvíce prodávané jídelní židle se v poslední době staly dřevěné polstrované židle, dále klasické dřevěné židle s podsedáky k upevnění, plastové židle na dvojnoží (s područkami i bez) a nechybí zde ani klasické chromované židle. Nesmíme opomenout jídelní lavice a barové židle, které jsou taktéž na vzestupu.

Nábytek do jídelny

Celkové vybavení jídelny je o vkusu a preferencích kupujících. Jídelna je místnost, kde se po celém světě hned na druhém místě v domě schází nejvíce lidí. Měla by být tedy útulná, praktická a designově zařízená. Nezapomínejte na správný výběr kvalitního materiálu a praktičnost. Zohledněte i bezpečnost druhů nábytků, např. u stolu, kde ostré rohy mohou způsobit poranění dětem i akčnějším pejskům. Na výběr jsou stoly kulaté, hranaté, oválné, dále rozkládací, ze dřeva, masivu nebo kamene, exotické, lomené, a v neposlední řadě na čtyřech nohou, na jedné noze středové, popř. designově lomené nebo dvounožky z kovu. už si vybíráte jakýkoliv nábytek, vždy mějte na paměti kompatibilitu s ostatním nábytkem v jídelně. Jedině takto docílíte celkového sladěného dojmu.

Leave a comment