News

Detektor kovu rozpozná, najde i zlepší vaši finanční situaci

Zkušení hledači pokladů vědí, který detektor kovu je pro jejich činnost nejvhodnější. Rozlišují se přístroje dle složitosti ovládání, možnosti hledání v různých hloubkách, typech půdy i se zaměřením na drobné předměty či větší věci. Začátečníci, jimž zpočátku imponuje možnost individuálního vyhledávání ztracených kovových předmětů, mincí nebo historických nálezů, se mohou rozhodovat podle finančních možností a podle zkušeností ostřílených vyhledávačů.

Jaký detektor kovu si pořídit pro začátek?

Pro počínající borce, kteří se o hledání kovových předmětů zatím zajímali jen laicky nebo chtějí rozšířit svou vášeň pro historii o stupínek výše, máme několik stručných rad, podle nichž se v detektorech kovu budete lépe orientovat. Detektory jsou vybaveny mnoha funkcemi, které jsou pro hledání optimální i z hlediska toho, zda lovec pokladů hodlá více pátrat po drobných věcech jako mincích nebo zda se orientuje na takzvané military – vojenské předměty. Mezi důležité funkce patří Sensitivity, respektive Gain označující citlivost přístroje. Dalším důležitým tlačítkem je Disc (Diskriminace) pro snadné rozlišení kovů. Nezapomínejte ani na funkce odladění půdy (Ground Balance), bezpohybové zaměřování (Pinpoint), tónové režimy a pracovní frekvence.

V případě, že si vybíráte svůj první detektor kovu, možná byste měli zvolit návštěvu kamenného obchodu či se přes kontaktní formulář, případně telefonicky, spojit s prodejci, kteří vám pomohou vybrat nejvhodnější přístroj. Zkušenější lovci pokladů už vědí, jaký konkrétní detektor kovu si vybrat pro pokročilé hledání, a snadno se zorientují v internetovém obchodě s výhodnými cenami. K dispozici jsou pro zákazníky praktické doplňky jako vaky a obaly na detektory a příslušnou elektroniku.