News

Firmu si lze založit i téměř bezpracně

Jestli jste někdy uvažovali o založení firmy,tak se k vám jistojistě doneslo, že pro její zřízení je nezbytně nutné vyplnit a na úřady doručit celou řadu dokumentů. V případě založení s.r.o.se jedná o minimálně jednadvacet dokumentů a přibližně čtrnáct návštěv převážně státních institucí.

Jmenovitě vás čeká a nemine návštěva živnostenského, katastrálního a finančního úřadu či České správy sociálního zabezpečení.

start

Co se týče dokumentů, tak za ty všeobecně nejvíce administrativně a časově náročné jsou považovány:

  • žádost o výpis z živnostenského rejstříku
  • návrh na zápis do obchodního rejstříku
  • společenská smlouva, respektive zakladatelská listina v případě, když začínáte podnikat sami 

Proto není divu, že se stále čím dál tím více (nejen) začínajících podnikatelů snaží tento složitý proces založení firmy elegantně a v souladu se zákonem obejít a raději volí nákup již založené společnosti.

Viditelným trendem poslední doby je tedy to, že se podnikatelé snaží šetřit svým drahocenným časem a své nové firmy si raději nechávají založit takzvaně na klíč – bez námahy a stresu. 

Zájemcům o založení vlastní společnosti pak takovéto zřízení ready made společnosti třetí stranou přináší nespočet výhod oproti zakládání firmy ve vlastní režii. Pojďme se na ně nyní společně podívat. 

Jaké výhody získáte pořízením ready made společnosti? 

Krom již zmiňované významné úspory času a administrativních úkonů je hlavním kladem ready made společnostirychlost s jakou můžete zahájit podnikání a začít jednat jménem společnosti. 

Kvalitní prodejce ready-made společností vám dokáže tuto možnost zajistit už během několika málo hodin od okamžiku, kdy si danou před založenou firmu zakoupíte. Nejenže tak ušetříte spoustu sil, jež můžete využít efektivněji k rozkvětu byznysu, ale podnikat můžete začít prakticky ihned.

K zakoupení takovéto firmy vám navíc ve valné většině případů stačí pouze občanský průkaz. 

Další výhodou ready made s.r.o. je, že se nemusíte vůbec starat o skládání a shánění základního kapitálu, neboť ten už je součástí prodeje. Výše takto zprostředkovatelem předem vloženého základního kapitálu má samozřejmě vliv na konečnou cenu ready made společnosti.

Záleží tedy jen na vás, zdali upřednostníte nákup ready made firmy s nízkým, či naopak vysokým základním kapitálem, oba tyto extrémy jsou běžně k dostání. 

Ready made v zahraničí

Ready made společnost si však nemusíte nechat založit jen na území České republiky, spousta jejich prodejců totiž nabízí i možnost pořízení firmy se sídlem (povětšinou pouze virtuálním) v zahraničí.

Výhodou této ready made firmy se zahraničním sídlem je skutečnost, že tím získáte příležitost využít daňové optimalizace, protože některé státy vybírají oproti ČR výrazně nižší daně. To stejné v bleděmodrém platí i pro cizince ze zemí s přísnější daňovou politikou, kteří by chtěli začít s podnikáním v ČR. 

Zaujala vás tato možnost? Nezávazně to s námi proberte – parkerhill.cz