News

Ideální letní brigády? Vyberte si z těch nejoblíbenějších

Letní brigády jsou příležitostí nejen pro studenty, jak si při letním volnu a příjemném počasí přijít na poměrně slušnou část peněz. Někteří to dokonce volí při studiu jako hlavní zdroj příjmů, kdy během letní pauzy mezi semestry mohou nastřádat dostatek peněz pro financování studia nebo ubytovacích a životních nákladů. Jaké oblíbené brigády máme tady v Česku?

Sběr chmele a hroznů ke konci léta

Jakmile se blíží konec léta a pomalu nadchází podzim, tak jsou většiny odrůd chmele a vinných hroznů připraveny ke sklizni. Tou dobou se žáci základních a středních škol vrací zpátky do akce, ale vysokoškolští studenti mají ještě volno. Naprostou většinu těchto nabídek najdete pod pojmem „práce Brno“. Protože celkově na Moravě sídlí ohromná spousta vinic a chmelnic. Podobné pracovní nabídky ale můžete najít i na jiných místech v republice, typické jsou chmelem například některé oblasti středních Čech nebo i severozápadní oblasti kolem Žatce.

Prodej zmrzliny a letní stánky

Tady se jedná nejspíš o tu nejjednodušší možnou brigádu, na kterou jsou nabídky po celé republice. Točení zmrzliny a podobné brigády jsou ale povětšinou obsazovány mladými dívkami. Není to žádná diskriminace, ale studená zmrzlina a sladký úsměv dohromady fungují mnohem líp, než když to je v opačném gardu. Každopádně i chlapci a pánové se těchto brigád nemusí stranit a mnohdy v nich jsou i lepší. Především v případech, kdy je o barmanství a obsluhu pultů s koktejly.

Občerstvení a práce v restauraci

Během letních měsíců je naprosto běžné, že se otevírají letní zahrádky, a to pochopitelně znamená další místa co je potřeba obsluhovat a často na to celoroční obsluha podniku nestačí. Typickém místě je pro tyto pomocné brigády Praha, která se každoročně doslova podlamuje pod ohromným nátlakem statisíců jednorázových turistů.

Leave a comment