News

Vestavěné skříně šetří místo. I proto patří do každé moderní domácnosti

Jak definovat moderní domácnost? Nejen, že se jedná o bydlení plné aktuálních módních trendů, ale mimo jiné se jedná o místo, kde se šetří místem. Kýčovité prvky a přeplněný interiér – to se už dávno nenosí. A možná díky tomuto aktuálnímu trendu se ujaly vestavěné skříně, které umí opravdu ušetřit prostor. Dnes jsou součástí hlavně bytových jednotek. Díky nim není nutné si kupovat desítky komod nebo šuplíků, místa je rázem ušetřeno až, až. 

To, že jsou vestavěné skříně součástí bytových jednotek neznamená, že si své místo nenajdou i v klasických zděných domcích. I zde mohou ušetřit hromadu prostoru. Je to skvělé východisko ze situace, pokud chcete nejen uspořit místo, ale také získat hromadu úložných prostor. 

Dvakrát měřte, jednou kupujte

Stejně jako v mnoha jiných životních situacích, i v tomto případě platí staré známé pořekadlo: ,,Dvakrát měř, jednou řež.” Akorát bychom ho v této situaci trochu upravili, a to na: ,,Dvakrát měř, jednou kupuj.” Není nic horšího než změřit si špatně prostor, kde chcete vestavěnou skříň umístit. Při špatném změření mohou nastat dvě situace, a to buď bude skříň malá čili nebude zapadat do interiéru a bude dojem z interiéru spíše kazit, nebo bude příliš velká čili ji do interiéru vlastně vůbec nezakomponujete. 

Oba dva scénáře mohou nakonec dopadnout tak, že vyhodíte nemalé peníze z okna ven. Ne vždycky se vám je totiž podaří získat zpátky, zejména pokud si necháte vyrobit skříň na míru. 

Srovnávejte cenové nabídky

Pokud uvažujete nad koupí vestavěné skříně (ať už na míru nebo si chcete koupit už hotový produkt), je důležité srovnávat si cenové nabídky. Už dávno neplatí, že v nejmenovaném švédském řetězci s nábytkem nakoupíte nejlevněji. Sledujte poměr cena/kvalita, ať se nespálíte nebo ať později své koupě nelitujete.