News

IPL na pigmentové skvrny

Nejen zrzci se občas potýkají s problémem zvýšeného výskytu pigmentových skvrn. Někomu pihy a mateřská znaménka přijdou roztomilá, jiní by se jich rádi zbavili. Pokud patříte spíše do té druhé skupiny, mohlo by vám pomoci ošetření IPL laserem. Pod zkratkou IPL se skrývá speciální pulsní laser, který se využívá v estetické medicíně. Použití tohoto laseru dosahuje skvělých výsledků, co se týče zlepšení kvality pleti, při problémech s hyperpigmentací, zvýšenými póry, nebo pro zmírnění statických i mimických vrásek.

Více o pigmentových skvrnách

Zvýšený výskyt pigmentových skvrn je v poslední době čím dál tím rozšířenější. Před pár lety byly pigmentové skvrny časté zejména u vyšší věkové skupiny, dnes však není výjimkou, že vyšší pigmentace trápí i mladé osoby. Pigmentové skvrny se tvoří na základě nadměrné tvorby kožního barviva, které se v pokožce začne hromadit. Zvýšená tvorba kožního barviva melaninu může být způsobena například hormonálními změnami (zejména v období těhotenství nebo při užívání hormonální antikoncepce), působením slunečního záření nebo častými návštěvami solária. Další část pigmentových skvrn je vrozená a jedná se o nám všem tak dobře známé pihy.

Jak se pigmentových skvrn zbavit

Podle odborníků z kliniky estetické medicíny Altos je nejlepším způsobem jak zatočit s pigmentovými skvrnami použití IPL laseru, někdy též nazývané jako fotoomlazení. Energie laseru je v pokožce absorbována kožním barvivem, melaninem, což místo pigmentace ohřeje a zničí buňky pigmentové skvrny. Energie je pohlcována pouze melaninem, a protože pigmentové skvrny tohoto barviva obsahují více než okolní tkáň, jsou právě ony touto procedurou ovlivněny. Okolní tkáň tak zůstane nedotčena. Na místě zničených buněk pigmentové skvrny se vytvoří jemné stroupky, které se po čase samy sloupnou a zanechají po sobě krásnou novou pokožku. IPL laser se využívá zejména na oblast obličeje, krku, dekoltu nebo hřbetů rukou, lze však využít i na jiné části těla.