News

Ostrava fandí Baníku, Brno je věrné Kometě

Baník Ostrava, severovýchodní fotbalový klub je pojmem. A to nemluvíme jen o fotbalu. Co do historie sice nepatří mezi nejstarší, ale úspěchů má požehnaně. A jeho fanoušci jsou si toho dobře vědomi. Mezi ty skutečně věrné příznivce patří například i ostravský rodák, skladatel a písničkář Jarek Nohavica. Milan Baroš či Marek Jankulovski zase patří mezi nejvýznamnější hráče, kteří klubem prošli. Výše zmíněné důvody vedly mimo jiné i k začátku spolupráce mezi klubem a skupinou DRFG Davida Rusňáka.

Fotbalový Baník toho za téměř stovku let existence dokázal hodně. V československé a později také české lize se stal několikanásobným mistrem. Během 80. let Baník postoupil do čtvrtfinále Poháru mistrů evropských zemí, předchůdce dnešní Ligy mistrů.

Skupina DRFG a fotbalový Baník společně pomáhají novorozencům

Spolupráce fotbalového Baníku s investiční skupinou DRFG není jenom o sportu, přesahuje i společenský rámec. Klub a investiční skupina DRFG pomáhají zlepšovat život v regionu. Koncem loňského roku poskytla značka podílových fondů pod značkou CZECH FUND, která také patří do skupiny DRFG, částku 50 tisíc korun. Ty poté klub věnoval na dobročinné účely. Konkrétně neonatologickému oddělení Fakultní nemocnice v Ostravě.

Sponzorské prostředky získává skupina ze své úspěšné činnosti na poli investic a dluhopisů. Většina poskytnutých prostředků je samozřejmě využita na klasické provozní záležitosti klubu tak, aby mohl Baník úspěšně pokračovat ve svém působení v nejvyšší fotbalové lize u nás. S tím jde ruku v ruce také trénink a příprava budoucích fotbalových špiček. 

Tento proces by se měl výrazně zefektivnit po výstavbě „Visty“, nového tréninkově-výchovného centra, které má v dohledné době vyrůst na Bazalech. Až se tak stane, bude centrum sloužit hlavně výchově mladých hráčů. Centrum poskytne zázemí A-týmu ostravského Baníku a mimo to tu vznikne regionální fotbalová akademie.