News

Styly bydlení, podle kterých si zařiďte i vy svou domácnost

Přemýšlíte o tom, že si krapet pozměníte svou domácnost? Máte chuť investovat do nového nábytku, do nového bytového textilu, do dekorací? V takovém případě si svou domácnost zařiďte podle některého z oblíbených stylů bydlení. V současné době svět bydlení zahrnuje nespočetně mnoho stylů, z nichž si můžete vybírat a podle kterých můžete zařídit svou domácnost. Pojďme si však říct vůbec nejoblíbenější z nich, které patří k jednoznačným favoritům. 

Boho styl

V poslední době je oblíbený zejména takzvaný boho styl, který je specifický tím, že využívá jen a pouze přírodní materiály. Další specifika pro boho styl jsou pestré barvy, rozmanité vzory, jistý pocit svobody. Pokud jste milovníkem tohoto stylu, pravděpodobně se do něj ladí i váš šatník. Pokud bychom však měli ještě malou chvilku zůstat u tohoto stylu bydlení, řekli bychom, že typické jsou také pro tento styl bydlení i lapače snů, zemité odstíny nebo čerstvé květiny, které jsou prakticky na každém rohu. 

Minimalistický styl

Jestliže nejste milovníkem kýčů a přeplácanosti, pravděpodobně jste zastáncem spíše minimalistického stylu. Minimalismus spočívá v minimu nábytku, v minimu dekorací, v jednoduchosti a v jistém pořádku. Pokud zařizujete svou domácnost do minimalistického stylu, pracujete a využíváte při zařizování spíše kvalitní materiály a dovolujete místnosti dýchat. 

Retro styl

Retro styl je styl, kterému se v posledních letech vrátil do plic takzvaně druhý dech. Určitě nemusíme retro styl dlouze popisovat, prim hraje především plastový nábytek, metalický povrch, také přenosná rádia nebo vinylové desky, které jsou klidně rozvěšené i na zdech místností. Typické jsou pro retro styl výrazné barvy a také jejich kombinace, nápadité vzory nebo také kuchyňské doplňky, které si pamatujete z dětství a které byly nejčastěji vyráběny ze zmiňovaného plastu nebo z chromu.