News

Jak se připravit na delší cestu vaším vozem?

K cestování není nutné využívat jenom autobus nebo vlak, popřípadě letadlo. Možné je využívat také vlastní automobilů. Zde je hlavním cílem bezpečný a bezproblémový dojezd na místo určení. Na to má vliv hlavně stav vašeho vozu. Jak se na danou cestu připravit?

Mějte v pořádku dokumenty

Než se podíváme na technickou stránku věci, tak začneme tím, že je třeba mít v pořádku veškeré dokument. Není nic horšího, než když při policejní kontrole zjistí problém. Co doporučuje zkontrolovat i server www.motocars.cz? Je hned několik věcí, na které je nutné dát si pozor. Určitě se jedná o tuto hlavní trojici nezbytností:

  • Platný řidičský průkaz
  • Platná technická kontrola
  • Platné povinné ručení

Nechte vůz zkontrolovat u odborníka

Čím delší cesta, tím více samozřejmá by tato část měla být. Zkušený mechanik dokáže velmi dobře posoudit technický stav vozu a v případě potřeby uvést dané automobily do kvalitního stavu. Daná prohlídka může pomoci odhalit různé skryté závady, které by se jinak mohly naplno objevit až za desítky a stovky kilometrů. Tedy v rámci vaší cesty.

Myslete na maximální pohodlí

Funguje vám vše, co je k pohodlné jízdě třeba? Mělo by se jednat hlavně o foukání a tedy funkčnost vytápění v zimním období. V letním to zase bude funkčnost klimatizace. Za nefunkčnost sice pokuty nedostanete, ale výrazně to sníží komfort vašeho cestování. To se může stát doslova nesnesitelné. Ať v létě, tak i v zimě.

Zkontrolujte drobnosti

Sice nejsou velkou komplikací, ale proč něco řešit během jízdy, když se to dá vyřešit ještě před odjezdem. Máme na mysli třeba funkčnost stěračů, dostatek voda v ostřikovačích, stejně jako zkontrolujte všechny žárovky na svém vozidle. Kontrola vám nezabere více, než pár minut. Dále doporučíme auto před cestou i umýt. Jsou země, kde s tím můžete mít problém. A to nejenom kvůli nečitelné SPZ.