News

Jak se stravovat při cvičení?

Mnoho lidí se z důvodu nižší váhy, lepší kondice i větší krásy rozhodne cvičit. Najít vhodnou a tedy efektivní aktivitu není zase až tak složité. Co už problémem být může, to je správné stravování. Jak na něj, pokud chcete docílit toho, aby vaše cvičení přinášelo co největší možnou efektivitu? Naše rady vám pomohou.

Nezapomínejte na sacharidy

Jistě se setkáte s názorem, že sacharidy jsou špatné. A to hlavně ve chvíli, kdy chcete hubnout, toto není zase až tak úplná pravda. Jak se dozvíte třeba i na magazínu www.fittyn.cz, špatné jsou spíše jednoduché cukry. Sacharidy jsou naopak dobré, jelikož dokážou lidskému tělu dodat potřebnou energii. A to ideálně před cvičením. Proto je ideální dát si je zhruba hodinu před aktivitou. A kde je vzít? Možným zdrojem je:

  • Pečivo
  • Těstoviny a rýže
  • Brambory

Pitný režim nezanedbávejte

Energie na cvičení je zajištěna. Nyní je možné pustit se do samotné aktivity. A co bude potřeba v souvislosti s ní? Samozřejmě to musí být dostatek tekutin. Je jedno, zda chcete zesílit, nebo cvičíte kvůli hubnutí. Dostatek tekutin je nezbytností proto, aby se zamezilo případné dehydrataci. A dále také proto, aby se zamezilo přehřívání organismu a lépe se regulovala teplota. Jako ideální se jeví buď čistá voda z kohoutku, nebo iontové nápoje. Čemu se naopak vyhýbejte, to je vše sladké.

Bílkoviny až na konec

Dále je třeba dopřát si i potraviny, které jsou bohaté na bílkoviny. Může se jednat o bílé maso, také vaječný bílek, ale i mléko nebo mléčné výrobky. A kdy pro proteiny nastává pravý čas? Rozhodně ne hned po cvičení. Po něm si dopřejte krátký půst v délce 30 – 60 minut. Teprve poté nastává ta pravá chvíle proto, že se člověk může opět najíst. A komu na příjmu bílkovin opravdu záleží, ten může sáhnout po kvalitních proteinových nápojích. Hodí se hlavně tomu, kdo chce především nabírat svalovou hmotu.