News

Jaké brýle se teď nosí

Podívejte se teď s námi na nejnovější trendy v brýlích. Budete možná překvapeni, co se teď na módních molech objevuje. Každopádně pamatujte, že móda je zábava a nic není zakázáno.

XL a XXL brýle – čím větší, tím lepší

Nebavíme se o ceně, ale o tvaru. Ušetřit na brýlích můžete i teď, pokud zajdete do optiky, která vám i bez zdravotní pojišťovny proplatí příspěvek na brýle nebo pokud si pohlídáte výprodeje. Třeba v nich najdete neotřelé kousky. Nám jde spíš o velikost brýlí. Čím větší, tím letos lepší. To je moto nejnovějšího a nejžhavějšího trendu nové sezóny. Ať už jsou to pánské dioptrické nebo dámské dioptrické brýle, ať už jsou to brýle z kovu nebo z plastu nebo z kombinace obojího. Brzy nás asi naše vlastní brýle přerostou. 

Zdroj: FB Ray-Ban

Hranaté, hranaté a zase hranaté brýle

Po kulatých brýlích je tu osvěžení ve formě hranatých brýlí. Absolutním trendem jsou brýle, které připomínají plástve medu. Musí být větší, se zkosenými okraji a ty nejhezčí dioptrické hranaté obroučky jsou z tenoučkého kovu. Chce to trochu odvahu, ale efekt je maximální a tyhle brýle sluší většině tvarů obličeje. A pokud si netroufáte hned na takhle hranaté dioptrické brýle, zkuste je nejdřív ve variantě slunečních brýlí. 

Aviatorky – pilotky nestárnou

Létat s nimi nemusíte, ale letos to tak trochu „úlet“ je. Pilotky dobře známe ze slunečních brýlí a teď se už pár měsíců objevují i ve formě dioptrických brýlí. Dokonce je můžete mít i jako sluneční dioptrické brýle. Je to tak trochu retro, vrací se nám 80. léta. Jsou ale trochu větší, než jsme dosud zvyklí. Vyberte si ty ve zlaté nebo měděné barvě a budete mít ten nejčerstvější trend. 

Zdroj: FB Vogue

Zlaté šedesátky

Pilotky z 80. let jsou tak trochu retro, ale designéři zalovili ještě hlouběji v historii módy a máme tu 60. léta. Vloni se nesměle objevovaly ve tvaru cateye, kočičích očí, jako sluneční brýle. Letos se už návrháři nebojí ani dioptrických brýlí. Úspěch také pořád slaví plastové brýle ve tvaru wayfarer a kovové brýle s horní linkou z plastu, které velmi připomínají brýle, jaké nosily naše babičky a dědové v 60. a 70. letech.

Všechny trendy nás letos baví

Ať už se rozhodnete pro hranaté brýle, retro trend ze 60. let nebo brýle ve tvaru pilotek, uvidíte, že jejich výběr bude zábava. Jsou prostě jiné, svěží, z tenkých nebo naopak velmi masivních materiálů a hlavně v nových barvách. A na závěr náš speciální tip: zlato nebo lesklá růžová pro dámské brýle a všechny odstíny modré pro pánské brýle. Velký výběr trendy brýlí najdete například v prodejnách Axis Optik.