News

Trápí vás vrásky? Víme, co proti nim funguje

Vrásky nejsou to, co by žena na své pleti viděla ráda. Právě naopak. Vrásky jsou to, co žena na své pleti mít nechce. S přibývajícím věkem se však vrásky objevují, a tak se ženy ptají, jak mají s tímto jevem bojovat. Že s vráskami bojovat nejde, jelikož se jedná o typický příznak stárnutí? To je lež. I s vráskami jde bojovat, a to s pomocí několik účinných látek, které pleť zpružní a dodají jí elasticitu, kterou pleť s přibývajícím věkem postrádá. 

Kolagen jako první pomocník proti vráskám

Jednou z nejvíce účinných látek, které pomáhají proti vráskám, je kolagen. Jedná se o ve vodě nerozpustnou bílkovinu, kterou v pleti máme zabudovanou, ovšem která s přibývajícím věkem mizí, a tak je zapotřebí kolagen tělu dodávat, aby pleť zůstávala stále pružná a pevná čili jinými slovy mladá. 

V současné době existuje hned několik produktů, které dodají kolagen zpátky do těla. Pomoct však může také správná strava, která bude bohatá na vitamin C a také na mořské ryby. 

Zamilujte si koenzym Q10 jako Asiatky

Určitě už vás několikrát napadlo při pohledu na krásnou Asiatku, co asi používá za krém, že schová takřka všechny vrásky. Opravdu Asiatky to nemají jenom v genech, proti vráskám bojují s koenzymem Q10, který obsahuje látky, jež efektivně a účinně bojují proti stárnutí. Tělo si sice dokáže tento enzym vyrábět samo, ale je dobré jeho množství navýšit i díky potravinám, v nichž se ukrývá. K těmto potravinám patří například maso, kukuřice nebo například ryby či některé druhy oleje a zeleniny. 

Retinol je další účinný zabiják vrásek

Co dalšího pomáhá proti vráskám? Je to jednoznačně retinol. Retinol je ve světě kosmetiky účinná složka číslo jedna, která dokáže podpořit tvorbu kolagenu a kromě jiného zaceluje drobné jizvičky a mimo jiné i léčí akné. Dalo by se říct, že retinol je vitamin A, který je součástí například nejrůznějších krémů proti stárnutí.