News

Jaké vyhlídky v Beskydech stojí za to?

Cestovat do zahraničí nyní nebude ten nejlepší nápad, proto se podívejme na to, kam vyrazit na našem území. I u nás najdeme tolik atraktivních míst, která stojí za to. Za zmínku stojí především Beskydy, kde leží také penzion Jurášek, což je luxusní penzion v Beskydech, který nabízí odpočinkové wellnes služby. Pokud vyrazíte do Beskyd, nadšení budete především ze zdejší přírody, která je opravdu dech beroucí. Tedy pokud víte, z jaké perspektivy se na ni dívat. 

Beskydy samozřejmě oslní na první pohled. Pokud se však na krásnou přírodní oblast budete dívat z nejkrásnějších vyhlídek, rázem dostanou Beskydy zcela jiný šmrnc. 

Vyhlídka Čartak

První a velice snadno dosažitelnou vyhlídkou je vyhlídka Čartak, odkud nevidíte jenom na Moravskoslezské Beskydy, ale vidíte také na daleké slovenské Tatry. Velkou výhodou této vyhlídky je především to, že se na ni (jako na jednu z mála) dostanete autem. Po zaparkování půjdete prakticky jen pár set metrů do mírného kopce, což není nic náročného. 

Zdejší rozhledna patří k nejmladším v kraji, přesto nabízí opravdu krásný výhled. 

Na horu Soláň

Další krásnou vyhlídku nabízí hora Soláň, kterou si zamilovali především básnici a umělci. Ti se zdejším výhledem nechali inspirovat v mnoha svých dílech, řada umělců se v okolí hory dokonce usadila. 

Sice na její vrchol nepřijedete autem, ale o to víc si budete užívat zasloužený výhled, který se vám nabídne. 

Na vrchol Radhošť

Klasickou vyhlídku v Beskydech nabízí vrchol Radhošť, který patří k vůbec nejkrásnějším místům na celé Moravě, nejen na území Moravskoslezských Beskyd. Zároveň se jedná o jednu z nejtajemnějších vyhlídek. Odhalíte tajemství této vyhlídky a sochy Radegasta, která je pro Radhošť typická? 

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli vyhlídku, z každé se vám nabídne nevšední pohled na krásné Beskydy, který ve vás zanechá nezapomenutelnou vzpomínku.