News

Koruna po oslabení opět posilnila

Na začátku roku jsme se radovali z toho, jak koruna začala sílit vůči euru. Jenže s příchodem nového typu koronaviru se řada věcí změnila, a to včetně postu české koruny na kurzovním lístku. S příchodem obávané nemoci se jakoby začala bát i česká měna, která začala výrazně slábnout. Jenže jak se potvrdilo, dnes se mění prakticky všechno ze dne na den a ani kurz měn není výjimkou. Po pár týdnech, kdy se koruna zejména vůči euru výrazně oslabila, začíná opět česká měna sílit. Stále však platí to, že měny jsou aktuálně velice citlivé na vývoj šířícího se koronaviru. 

Koruna rovná se 27 euro

Zatímco na začátku roku jsme se radovali z toho, že česká koruna posílila vůči euru tak, že dosáhla na hodnotu pětadvaceti korun, nyní už tak jásat nemůžeme. Jak jsme zmínili, s příchodem koronaviru se koruna dostala z formy a opět oslabila, a to nejen vůči euru. Také však bylo zmíněno, že obecně všechny měny jsou nyní velice choulostivé na vývoj kolem koronaviru. Není tak překvapením, že koruna začala s odcházející nemocí trochu sílit. Neposilnila se sice moc, ale skončila na hranici 27,47 eur. 

Podobného posílení se dočkal také maďarský forint nebo také polský zlotý. 

Jaké budou kurzy měn v následujících týdnech?

V minulosti analytici měli alespoň nějakou představu o tom, jak bude vypadat kurz koruny, eura nebo jiné měny. Jenže nyní není možné říct, jak to bude vypadat, jelikož nikdo neví, jak se bude virus šířit či jestli dojde k jeho zažehnání. Už několikrát jsme zmiňovali, že měny jsou velice náchylné a choulostivé v souvislosti s koronavirem a nikdo neví, jak dlouho s ním budou bojovat a jak dlouho se bude následovná ekonomická krize řešit. 

Je však třeba říct, že obecně finanční i burzovní trhy jsou nyní jako na houpačce. Zatímco jeden den to vypadá dobře, druhý den jsou opět v obrovském propadu. Je až děsivé, co všechno dokázal napáchat jeden virus, který začal okupovat celý svět. O to děsivější je, co ještě virus udělá.