News

Léto v autě s vestavbou na spaní? Dá vám to volnost, tvrdí cestovatelé

Máte ještě stále obavy z onemocnění, které dostalo název COVID-19 a které se světem začalo šířit jako jedna velká lavina? I když je u nás onemocnění na ústupu, v zahraničí se s ním ještě potýkají. I to dovádí Čechy k jednomu rozhodnutí, a sice že stráví letošní dovolenou v České republice. Ale proč zůstávat na jednom místě a spát ve stále stejném hotelu, když za týden můžete vidět míst daleko více? V ideálním případě si pořiďte automobil s vestavbou do auta, případně si do svého vozidla takovou vestavbu do auta na spaní nechte namontovat. Když si hotel budete vozit s sebou, dá vám to jistou volnost. Na tom se shoduje řada cestovatelů, která tímto stylem cestuje nejen v Česku, ale také v zahraničí. 

Možná si říkáte, že cestovat s hotelem s sebou je výhodnější. Bohužel musíme upozornit na to, že se nejedná o výhodnější způsob cestování, moc při ně neušetříte. Na druhou stranu za tu volnost to zkrátka stojí. 

Počítejte s řadou omezení

V posledních letech je spaní v autě velice oblíbené. To ostatně potvrzují firmy zaměřující se na půjčky obytných vozidel nebo zaměřující se především na vestavby do aut a vestavby do dodávek. Jak jsme zmínili, tento způsob cestování přináší člověku řadu možností a samozřejmě také zmiňovanou volnost, která by se v hotelech hledala opravdu jen těžko. Na druhou stranu má tento způsob cestování i své nevýhody. Například se musí počítat s řadou omezení. 

Například si řidiči musí dávat pozor na překročení celkové hmotnosti. U nás to nevychází tak draho jako například v sousedním Německu nebo Rakousku, kde například na dálnicích velice často probíhají kontroly, při kterých dochází i k vážení vozidel. 

Kde zaparkovat?

Jistá omezení souvisí i s parkováním. Nemůžete zaparkovat kdekoli se vám zachce. V ideálním případě zakotvěte v kempech nebo případně také na loukách či pozemcích, které vám jejich majitelé za pár stovek za noc rádi pronajmou.

Foto níže: