News

Manipulační a vysokozdvižné vozíky, co vědět před nákupem?

Vysokozdvižné vozíky jsou nedílnou součástí každého skladu a speciální manipulační vozíky jsou vhodné například v automobilové výrobě, textilním  či potravinářském průmyslu. Mají nezastupitelnou roli a s jejich pomocí se hravě přemísťuje nejen materiál, ale také zboží i produkty. Nejčastěji se do podniků pořizují takzvané vysokozdvižné vozíky, se kterými člověk dosáhne i do míst, kam by se běžně nedostal. I díky zvýšené poptávce o vysokozdvižné vozíky jsou vysokozdvižné vozíky nabízené mnoha společnostmi. Dejte si však pozor, ať koupí neprohloupíte. 

Stejně jako při koupi jiných produktů, věcí, zboží či čehokoli dalšího, se i při koupi vysokozdvižných vozíků můžete spálit. Jak jsme zmínili, se zvyšující poptávkou po manipulačních vozících roste počet společností nebo jedinců, kteří vysokozdvižné vozíky a jiné nabízí. 

Vždy se informujte o historii vozíku

I když se samozřejmě najdou společnosti, které mají ověřený původ a které mohou prokázat, odkud byl vozík přivezen či jaká je jeho historie, stále se na trhu najde celá řada takzvaných no name manipulačních vozíků, které sice mohou na první pohled vypadat atraktivně, ale jejich skutečný stav nemusí zrovna odpovídat ceně. Proto se vždycky informujte o historii vozíku, tuto informaci zkrátka vždycky vyžaduje, abyste předcházeli případným budoucím problémům. 

Pokud dodavatel vozíku informace o historii doloží, pak se není čeho bát a manipulační vozík kupte. Pakliže ale není dodavatel schopen informace doložit, zavání to průšvihem a raději dejte od vozíku ruce pryč, i kdyby jeho vzhled či cena byla sebeatraktivnější. 

Při koupi vozíku musíte mít úplnou jistotu o jeho stavu a kvalitě

Jelikož vysokozdvižné vozíky nejsou zrovna levnou záležitostí a jelikož se na ně potřebujete ve skladu plnohodnotně spolehnout, musíte se informovat o jeho stavu a kvalitě. Pakliže však nebudete mít úplnou jistotu, pakliže si nebudete plně jistí jeho stavem a kvalitou, raději se podívejte po jiných vozících, které jsou na trhu nabízeny. Jak již bylo několikrát zmíněno, nabízeno jich je mnoho.