News

Zařizujeme domácnost do marockého stylu. Co je pro styl typické?

Přijde vám vaše domácnost nudná? Chcete ji zařídit trochu lépe? Chcete se konečně cítit ve svém domově příjemně? Pak prodejte svůj nábytek a pořiďte si nová křesla i novou pohovku, protože to udělá hodně. Nejlépe si svůj domov zařiďte do konkrétního stylu bydlení, protože tak bude domácnost působit uceleně a nikoli kýčovitě nebo zmateně. V ideálním případě vsaďte na marocký styl, pokud vám není minimalismus blízký. 

Sice v posledních letech je moderní především minimalismus, ale mezi námi se nachází stále více lidí, kteří minimalismus zavrhují a kteří ho už mají dost. Právě ty bezesporu potěší takzvaný marocký styl, do kterého si mohou zařídit svou domácnost.

Co je pro marocký styl typické?

Marocký styl se odvíjí od barevného Maroka. Maroko je africká země, pro kterou je krásné bydlení typické stejně jako vynikající jídlo. Pokud si nejste jistí tím, jak marocký styl vypadá, doporučujeme pustit si film zvaný Casablanca, který krásně zachycuje vše, co je pro Maroko a zdejší styl bydlení typické. Konkrétně je marocký styl typický záplavou vzorů a také nejrůzněji vypracovanými dekoracemi. 

Vyřezávání a mixování barev

Už vás nebaví všudypřítomný minimalismus? Pak pravděpodobně opravdu vsadíte na marocký styl, který říká, že se rozhodně nemáte vyhýbat mixování barev. Právě barvy a vzory jsou pro marocký styl typické, i když někdy mohou pospolu působit trochu kýčovitě. 

Vzory i mix barev by se měl nacházet na bytovém textilu, také na plédech, dekách nebo na ubrusech či dalším. Vyplatí se sázet především na květiny, ale také na orientální vzory plné geometrických tvarů. 

Co se týče doplňků, ty by měly schovávat vyřezávané detaily. Ty jsou pro marocký styl doslova základem. Vyřezávané mohou být i jednotlivé kusy nábytku, jako je například stůl nebo rámy zrcadel.