News

Nejlepší autokamera je ideální kamarádka na cesty

Mnoho řidičů si dnes už cestování bez kamery v autě neumí představit. Nevelká investice do tohoto drobného přístroje může vyřešit velké problémy. Řidič profesionál už je na kameru zvyklý. Záznam z pracovní cesty může posloužit při řešení mnoha různých sporů, nedojde k tvrzení proti tvrzení, protože autokamera podá jasné svědectví. Dokonalý a přesný přehled tak má zaměstnavatel i řidič.

Autokamery si ovšem čím dál častěji do svého vozu pořizují i řidiči neprofesionálové. Záznamy z kolizí na dálnici se běžně objevují na Facebooku, většinou s komentáři o podivuhodných akcích řidičů kamionů nebo nepříjemných úletech hysterických řidičů osobáků. Vybržďování, nebezpečné předjíždění, kličkování z pruhu do pruhu – to všechno jsou situace, které jsou dílem okamžiku. Zapsat si SPZ v rychlosti 130 km/h není možné ani rozumné. Běžící autokamera ale může toto všechno spolehlivě zachytit, aniž by se řidič přestal věnovat řízení.

Není výjimkou, že se řada soudních sporů řeší s přihlédnutím k záznamům, které zachytila kamera. Jde o plnohodnotnou svědeckou výpověď, kterou lze jen stěží napadnout. Kdyby se mohla většina dopravních nehod nebo přestupků řešit s pomocí záznamů z kamery, bylo by to určitě ideální.

Jistěže má palubní kamera i daleko příjemnější využití. Zachytit dojmy z cest a zpětně se jimi i po letech potěšit je určitě skvělé. Záznamy si můžete samozřejmě stáhnout a uložit na disk. A nejlepší autokamera je taková, která vám pohlídá vůz i když v něm zrovna nejste. Skrytá kamera zachytí všechno, co se kolem vašeho auta děje, takže můžete být v klidu, ať parkujete před domem nebo kdekoli jinde.

Není pochyb o tom, že palubní kamera by ve vašem autě chybět neměla. Každodenní tristní situace na silnicích to jenom potvrzují.

Autokamera se dá zakoupit na eshopu Cel-Tec.cz.