News

Nový, ale i ojetý vůz můžete využít naplno – i na daleké výlety

Pile of vintage bags on roof of the travel car fastened with rope

Pokud nemáte obytný vůz a rádi byste vyrazili na výlet delší než dva dny, ale jste omezení prostorem pro vaše potřeby – například zimní vybavení, jako jsou lyže, snowboard, které si musíte běžně půjčovat. Nebo máte rodinu na druhé straně republiky, jistě by se vám hodil úložný prostor navíc, kde byste mohli převážet veškeré osobní věci, které by se vám mohly hodit, či je dokonce potřebujete, máme pro vás řešení. Střešní nosiče vám mohou zajistit pohodlnější cestování. 

Podle čeho vybírat

Ze všeho nejdříve si odpovězte na otázky: Na co přesně budete nosiče používat? Co budete převážet? Budou to lehké věci, jedno kolo nebo lyžařské vybavení? Či střešní box naplněný věcmi? Ať je to tak, či jinak, důležitá je váha. Existují totiž střešní nosiče vyrobené z plastu, ale i z oceli či hliníku. Jak už jistě sami dobře tušíte, plastové jsou sice levnější, ale ve většině případů nemají tak vysokou nosnost. 

Pokud plánujete převážet nejen lehký náklad, ale i ten těžký, určitě se rozhodněte pro ocelový či hliníkový nosič. V takovém případě budete mít jistotu, že osobní věci dovezete v pořádku a neohrozíte ostatní řidiče na silnicích.

Tolik k váze, ale rozhodně nejde o jediný důležitý fakt, podle kterého byste se měli rozhodnout. Dbát byste měli i na to, jak takové nosiče na auto připevníte. Zde máte totiž více možností. Máte na vašem voze takzvané hagusy? Nebo na střeše nic nemáte? Nebo raději zvolíte uchycení nosičů pod lem střechy? Stejně tak máte možnost popřemýšlet, zda budete nosiče po každé jízdě oddělávat nebo raději koupíte ty, které mají integrované zámky. Záleží jen na vás, co chcete. Zda máte možnost auto garážovat a tak dále. Kvalitní nosiče nabízí například výrobce Hakr nebo Thule – ty patří mezi nejoblíbenější a zákazníky nejvíce kupované výrobky. 

Typ dle vašeho vozu

V případě, že si nejste jistí výběrem, zvolte takové nosiče, které se shodují s vaším typem vozu. A pokud chcete vsadit na jistotu, každý kvalitní prodejce doplňků pro váš vůz vám jistě poradí.

Leave a comment