News

Plazmová řezačka: Nástroj s řadou výhod

Plazmová řezačka je s oblibou využívána pro dělení materiálů, jelikož nabídne hned několik výhod. Lze snížit náklady, a přitom zvýšit kvalitu práce. Můžete se spolehnout na kvalitní a přesné řezy.

Plazmová řezačka

Plazmová řezačka je využívána k řezání různých kovů a dalších materiálů. Jejím hlavním plus je přesné řezání s minimálním odpadem. Řezání je přitom rovnoměrné a nevznikají tak stopy po spálení. Řezačka posílá elektrický oblouk přes plyn, který prochází zúženým otvorem. Plyn je nejčastěji vzduch, ovšem využít lze také dusík, argon či kyslík. Řezačka vytváří plazmu, díky které lze rychle a relativně snadno dělit různé materiály.

Hořák

Jestliže se rozhodnete pro plazmový řezací stroj, je třeba počítat s tím, že budete potřebovat zásobu náhradních dílů. Hořák je totiž velmi citlivou součástí, která se snadno zanáší a přestává fungovat. Při práci je proto nutné dbát na kvalitu přiváděného vzduchu a s hořákem být opatrný a udržovat ho v čistotě. I se špičkovou prevencí je však třeba počítat s tím, že jednou za čas budete muset některé díly vyměnit.

Plasmová řezačka

Jestliže přemýšlíte, která plasmová řezačka bude nejlepší volbou, zvolte tu, která má již zabudovaný kompresor. Díky tomu získáte zařízení, které je hned připraveno k práci. Plasmový řezací stroj potřebuje přívod kvalitního vzduchu, s tím pomůže odlučovač oleje a vody. Některé řezačky mají tuto jednotku již zabudovanou. Plasmový řezací stroj nabídne různý výkon – ten, který budete potřebovat si lze snadno spočítat. Na 1 mm materiálu je třeba zhruba 3–5 A výkonu.

Plazmová řezačka je výkonným strojem, se kterým si hravě poradíte s různými materiály. Vybírejte z široké nabídky spolehlivých řezacích strojů a najděte ten pravý. Při nákupu si ověřte také dostupnost náhradních dílů.

Leave a comment