News

Pojištění, bez kterého se jednoduše neobejdete

Žijeme ve velmi pokrokové době s vymoženostmi, o kterých se generacím před námi ani nesnilo. Komunikovat dokážeme pomocí sociálních sítí, všechny činnosti v domácnosti lze provádět automaticky díky chytrým přístrojům a chození pěšky je snad tím největším přežitkem. V souvislosti s tím ale samozřejmě přibývá také bezpečnostních rizik. Většině z nich bohužel nedokážeme dopředu zabránit. Jedinou obranou je tedy prevence, jíž nám poskytuje pojištění. V tomto článku vám vysvětlíme, bez kterých finančních produktů tohoto charakteru se jednoduše neobejdete.

Typy pojištění, bez nichž by to jednoduše nešlo

  • povinné ručení
  • pojištění domácnosti
  • pojištění odpovědnosti

Povinné ručení je dobře známé všem řidičům, kteří disponují vlastním automobilem. Bez sjednání tohoto typu pojištění se na silnicích nesmíte pohybovat. My tento fakt rozhodně podporujeme, jelikož pokud vaší vinou vznikne rozsáhlá dopravní nehoda, nebudete na řešení finančních náhrad sami. A určitě si dokážete představit, do jakých výšin by se částka mohla vyhoupnout.

Dále se vyplatí popřemýšlet také nad pojištěním vašeho domova. Ten si totiž budujeme prakticky celý život a přetváříme si jej k obrazu svému. To samozřejmě stojí nemalé částky a proto by bylo opravdu nepříjemné vinou přírodní katastrofy nebo zkratu elektřiny o všechno přijít, a to bez nároku na finanční náhradu. Pojištění pro domácnost je zkrátka naprostou nutností, nad kterou byste neměli váhat ani vteřinu.

Uveďme si konkrétní příklad nahodilé situace. Půjdete se svým dítětem do obchodu, na chvíli jej spustíte z dozoru a ono kvůli své hravosti rozbije lahev toho nejdražšího vína. Pojištění odpovědnosti zajistí, že vzniklou škodu za několik tisíc korun nebudete muset hradit ze svého. Jeden produkt se navíc vztahuje na celou domácnost, což je jednoznačně plus.

Pro sjednání pojištění nemusíte docházet do kamenné pobočky

V dnešní době internetu se dá z pohodlí domácnosti zařídit absolutně vše. Kromě nákupů či vykonávání zaměstnání si můžete mimo jiné sjednat pojištění domácnosti online. Procesem projdete během několika minut a nemusíte si ani zařizovat volno v práci, protože virtuální kancelář pojišťoven se nikdy nezavírá.