News

Pojištěním odpovědnosti k většímu klidu

Dnešní doba je velmi rychlá a plná psychického tlaku. A to nejen v zaměstnání a osobním životě. Neustále také musíme být ostražití ke svému okolí. Stačí totiž neopatrný pohyb nebo jeden špatný odhad a neštěstí je na světě. Pokud máte smůlu, může být také velmi drahé. Následné soudní tahanice rozhodně nejsou nic příjemného a znamenají další finanční újmu.

Doma i v zahraničí

Z tohoto důvodu je k dispozici pojištění odpovědnosti neboli více známější označení pojištění na blbost. Jednou z výhod je fakt, že platí mimo Českou republiku kdekoliv v zahraničí. V takovém případě by náprava škody byla ještě mnohem větší. Výčet situací, které jsou pojištěním pokryté, je na víc velmi dlouhý. Jde i o takové situace, kdy například špatně odhadnete situaci a vběhnete pod auto, které na základě vaší chyby způsobí dopravní kolaps. Platit z vlastní kapsy škodu na několika autech může skončit naprostým bankrotem. Pojištění na blbost vás chrání až do výše několika miliónů.

Manka nejsou zdarma

Pojištění odpovědnosti je pak naprostou nutností v zaměstnání. Zejména v takovém, pracujeme-li s hotovostí. To je velmi časté například na brigádách. Pokud máte zrovna hodně zákazníku, může se jednoduše stát, že někomu vrátíte více než je třeba. Než svojí chybu objevíte, je pozdě jí jakkoliv napravit. Takové manko může být na konci pracovního dne opravdu velké. Proto někteří zaměstnavatelé pojištění na blbost přímo vyžadují. A to zejména ve směnárnách a supermarketech. Pojišťovna takový problém vyřeší velmi rychle a spokojeny budou obě strany.

Na pojištění proti blbosti není nic špatného, spíše naopak. Nikdo zkrátka není bezchybný, a pokud jste pojištění, svojí minele se maximálně v budoucnu zasmějete. Pro více informací o pojištění přejděte na https://ergo.cz.


Chcete mít jistotu při výběru správného pojištění? Využijte portál srovnátor a zvolte vhodné pojištění odpovědnosti přímo pro Vás.