News

Proč se vyplatí spíše demolice a následná novostavba?

Řada lidí si pokládá jednu otázku, a sice zrekonstruovat chátrající dům na jejich pozemku nebo ho raději zdemolovat a postavit na jeho místě dům nový? To je otázka do pranice. Mnozí odborníci jsou však spíše pro demolici a bourací práce, protože je to nejen výhodnější, ale také lepší řešení. Rekonstrukce totiž často bývá zcela zbytečnou a demolice tak dříve nebo později stejně proběhne. Když se rovnou rozhodnete pro demoliční práce, budete rádi za ušetřené nemalé peníze. 

Rekonstrukce bývá velmi složitá

I když by se mělo jednat o částečnou rekonstrukci, většinou je rekonstrukce nadmíru složitá. I proto se odborníci přiklání ke zmiňované demolici. Postavení zbrusu nového domu bývá něco daleko snadnějšího, navíc dům bude postaven přesně podle vašich představ. Nebudete se tak trápit rozestavěním místností nebo orientací oken. 

Navíc v případě rekonstrukce je zde velká pravděpodobnost, že narazíte na neodstranitelné chyby. Ty se buď výrazně prodraží, nebo budou důvodem, proč rekonstrukci už v jejím průběhu ukončíte a raději svolíte k oné demolici, nad kterou jste uvažovali prvně. Investované peníze vám však už nikdo nevrátí a vy tak odejdete jenom s poučením pro příště. 

Jen málokdo si dokáže uvědomit, jaké záludnosti na něj mohou v případě rekonstrukce číhat. Kromě praskání zdí nás mohou čekat nekvalitně provedené rozvody elektřiny, také odlupující se omítka domu nebo můžeme zjistit, že základy jsou nejen kvalitní, ale také pořádně vlhké. 

Kývněte raději na demolici a následnou novostavbu

Novostavba je daleko rychlejším, a nakonec i kvalitnějším a výhodnějším řešením. Proto až se příště budete rozhodovat, zdali dům zdemolovat a na jeho místě postavit dům zcela nový nebo ho zrekonstruovat, volte první možnost. Nakonec totiž opravdu zjistíte, že jste dokázali ušetřit a peníze jste nevyhodili jen zbytečně oknem ven.