News

Vybíráme manipulační techniku

Být skladníkem, to není zrovna povolání, o kterém sní každý. Je to především z toho důvodu, že skladník je má práci těžkou a namáhavou. Mnozí zaměstnavatelé si bohužel neuvědomují, jak těžkou práci svým zaměstnancům dávají. Uvědomí si to až ve chvíli, kdy za nimi přijde zaměstnanec s tím, že si při přemísťování těžkých palet a balíků uhnal velmi nebezpečnou kýlu. Až v takovém případě se mnozí zaměstnavatelé rozhodnou investovat do manipulační techniky, která by však měla být ve skladech už od otevření skladu.

Už dávno nežijeme v době kamenné, abychom museli přemísťovat těžké krabice nebo palety holýma rukama. Žijeme v době moderní a chytré, v níž si můžeme koupit manipulační techniku, kterou vybavíme svůj sklad a díky které bude chod podniku skutečně rychlý a bezproblémový. Manipulační technika je dnes široký pojem, který v sobě zahrnuje hned několik pomocných vynálezů. Obecně však lze říct, že díky této technice rychle, snadno a bez problémů přemísťujeme či manipulujeme s paletami, balíky nebo těžkými krabicemi ve skladu.

Jak jsme zmínili, manipulační technika v sobě zahrnuje velké množství vynálezů, proto si zmiňme takovou manipulační techniku, která se pořizuje nejčastěji.

Vysokozdvižné vozíky

Vysokozdvižné ruční vozíky jsou nepostradatelnou manipulační technikou zejména ve skladech větších velikostí. Dosáhnou až na vysoké police, kam nedosáhne ani dvoumetrový muž. Prodávají se samozřejmě s různou nosností a s různou výškou, do níž sahají. Zakoupit si je můžete i v modernějším a chytřejším provedení, a sice v provedení elektrickém. I když se může zdát, že elektrické vysokozdvižné vozíky jsou náročnější na ovládání, opak je pravdou.

Nízkozdvižné vozíky

Nepostradatelnou manipulační technikou v menších skladech jsou nízkozdvižné vozíky, které jsou snadné na manipulaci a ovládání. Pomáhají s přemísťováním a s manipulací, což je ostatně úkol manipulační techniky.