News

Za luxusem do Tatranské Lomnice

Tatranská Lomnice se nachází v m n. m 850 m a 6 km od Starého Smokovce, je známa pro své místo, kde se nachází astronomická observatoř na Skalnatém plese. Z Tatranské Lomnice vede kabinová lanovka na Skalnaté pleso (1751 m n. m.), která překonává převýšení 869 metrů. Jízda trvá cca 12,5 minuty, kapacita je 900 osob za hodinu. V zimě lanovka slouží jako přístupový bod do ski areálu Tatranská Lomnica.

V Tatranské Lomnice se také nachází Grandhotel Praha, který zaujme díky své kráse, všechny turisty dokonce i ty nejvíc náročné, kteří hledají klid a komfort.

Hotel se vypíná nad centrem Tatranské Lomnice, pod Lomnickým štítem, v samém srdci Vysokých Tater. Z Tatranské Lomnice vede kabinková lanovka na Skalnaté Pleso ze Skalnatého Plesu se můžete vydat po magistrále na Hrebienok a zde sjet do Starého Smokovce a električkou se vrátit do Tatranské Lomnice. Také máte možnost absolvovat vysoko horskou turistiku na Lomnické sedlo a pokračovat na Brnčálovou chatu, Žabí Plesa a podél bílého potoka zpět do Tatranské Lomnice, kde je přestup na kabinkovou lanovku na Lomnický štít. V okolí jsou historické památky např. v Kežmaroku, Levoči nebo monstrózní Spišský hrad na Spiši.

Hotel navštívili slavné osobnosti jako např., Eduar Beneš, Tomáš Garrigue Masaryk, první olympijská vítězka v krasobruslení Sonja Henie nebo také Karel Čapek, který při svém pobytu v Grandhotelu Praha napsal knihu Listy Olze, kde popisuje hotel jako krásný a luxusní.

Nejen, že je známy svou historii, ale hlavně především svým Wellness, který má léčivé účinky tatranské přírody.

Vyhlášený wellness na Slovensku

Wellness centrum – Grand Mountain SPA, nalezneme zde bazén s vodními atrakcemi hluboký 1,45 m o teplotě 29 °C s účinkem na hydromasáž těla, uvolnění a prokrvení těla. Whirpool má hloubku 0,8 m a teplotu 34–36 °C s účinky na hydromasáž, uvolnění a prokrvení těla. Finská sauna s doporučeným časem: 5–15 min. o teplotě 90–100 °C a vlhkostí vzduchu 15–25 % s účinky na regenerační, relaxační, posilnění imunitního systému, prevenci proti chorobám z nachladnutí, dokonalý relax s krásným výhledem, uvolnění v sauně nebo ve vnitřním bazénu a také vířivky.

Pokud potřebujete s výběrem hotelu v Tatranské Lomnici po případě Vysokých Tatrách pro váš pobyt poradit, určitě neváhejte obrátit se na DCK Rekrea Ostrava, která Vám velmi ráda s výběrem vhodného ubytování pomůže a pobyt zajistí.