News

Založení účtu ve Švýcarsku

Pokud si chcete založit účet, nemusíte se omezovat pouze na Českou republiku, můžete si založit účet i v jiné zemi jako je například Švýcarsko. Vždy však při zakládání mimo ČR věnujte pozornost všemu, co je ve smlouvě napsáno.

Pokud dobře neovládáte jazyk dané země, najměte si raději překladatele, abyste si smlouvu vyložili správně slovo od slova a nedošlo k pozdějšímu nedopatření. Zároveň také myslete, že účet bude veden v jejich měně – Švýcarský frank.

Jaké existují účtu ve Švýcarsku

Veřejné – veřejné účty mohou být také jinak nazývány komerční. Jedná se o zcela totožné účty, jaké si můžete založit v České republice. Nejsou tedy veřejné doslova, ale jméno vlastníka je zcela k dispozici.

Soukromé – druhá varianta účtu, který si můžete ve Švýcarsku založit, je anonymní bankovní účet, o kterém zcela nikdo neví. Ohromnou výhodou tohoto účtu je skutečnost, že veškerý majetek na účtu je plně ochráněn před třetí osobou.

Jestliže máte tedy nějakou exekuci nebo pohledávku vůči jednotlivci, jste od všeho osvobozeni. Což je výhoda, ale zároveň záludnost. Vše totiž funguje na tzv. kolaterální úschově.

Jedná se o to, že veškerý majetek, který si na účet vložíte se automaticky stane vlastnictvím dané banky, takže po vás sice nikdo nemůže nic vymáhat, protože ve skutečnosti nic nevlastníte, ale zároveň není žádným zákonem povinna tyto prostředky vydat zpět původnímu majiteli.

Proč si zakládat účet zrovna ve Švýcarsku

  • Bydliště – většina Čechů, kteří bydlí kdekoli v zahraničí, si většinou chtějí založit v dané zemi i svůj bankovní účet. Všechny platby tak bývají jednodušší. Nemusíte platit zbytečné poplatky za neustále přesouvání finančních prostředků z účtu v ČR na účet do zahraničí.
  • Zaměstnání – stejně jako u bydliště si v zahraničí zakládají účet osoby, které tam pracují. Výplatu tak mají na účtu mnohem dříve, než kdyby odcházela na účet v České republice. Zároveň si účet zakládají podnikatelé, i ti, kteří ve Švýcarsku nepracují.
  • Soukromí – jak již bylo vysvětleno, jestliže si založíte privátní účet ve švýcarské bance, máte zajištěné soukromí. Můžete si na účet tak ukládat finance, o kterých nechcete, aby se vědělo. Zároveň jsou vaše finance chráněny i před manželem nebo manželkou v případě rozvodu.
NYT2009030318474763C

Jak založit účet ve Švýcarsku

  • Výběr banky – ještě před samotným založením účtu si musíte vybrat banku. Švýcarsko je totiž proslulé bankovnictvím. Největší banky ve Švýcarsku jsou Union Bank of Switzerland, a taktéž Credit Suisse.
  • Založení – pokud si zakládáte účet a nebydlíte ve Švýcarsku, můžete si účet založit online. Potřebovat budete občanský průkaz a pas. Někdy pak můžete dokládat i potvrzení o zaměstnání.
  • Privilegované osoby – při každém založení účtu ve Švýcarsku si zvolte privilegovanou osobu, která po smrti vlastníka tento účet převezme. Jestliže totiž tato osoba není uvedena, automaticky vše připadá ve prospěch banky, protože z účtu není možné prostředky převést do dědictví nebo změnit majitele na základě závěti.

Chcete si ušetřit starosti se zakládáním účtu ve švýcarské bance? Využijte služeb společnosti Parkerhill.cz, která se na tuto problematiku specializuje. Vše s vámi nejdříve nezávazně proberou, takže získáte to opravdu nejlepší řešení.