News

Zlepšení paměti není od věci – své o tom vědí studenti i senioři

Kam jsem si položil brýle? Koho jsem to před chvílí pozdravil? Co jsem měla nakoupit? Klasika, která se nese všemi generacemi – od mládežníků přes jejich rodiče a seniory. U teenagerů se dá mluvit o roztržitosti a upřednostňování důležitějších priorit, než je nákup, vyvenčení psa, napsání úkolů a nakupování. Dospělým zase v hlavě „šrotují“ jiná témata, kvůli nimž není místo na méně podstatné věci, jako zapomenutý deštník, odložené okuláry nebo klíče od auta. U seniorů už se leccos promíjí. A tak opakování historek z mládí, které přehluší včerejší návštěvu lékaře, na niž si nemohou vzpomenout, je bráno s nadhledem. Zlepšení paměti je však jednoduchou záležitostí, pokud víte jak na to. Trénování mozku u seniorů, poznámkový blok či upoutávky v telefonu pomáhají mladším. Ovšem existují i doplňky stravy, které podle vědeckých výzkumů prokazatelně zlepšují činnost mozku. A nejen to.

Cholin se podílí na funkci mozku, ovšem podává se i jako výživa pro sportovce

Cholin je důležitá látka, která zvyšuje produkci acetylcholinu a je zodpovědná za kognitivní funkce organismu jako například paměť, přemýšlení a soustředění. Z přirozené stravy se cholin dá získat, ovšem v menším množství, než naše tělo vyžaduje. Proto se s pomocí vědeckých studií vymyslel doplněk stravy Alpha-GPC, jenž cholin do organismu dodává. Jako výživa pro sportovce pro růst svalové hmoty se řadí k jedněm z nejbezpečnějších a tolerovaných kognitivních posilovačů růstu svalové hmoty.

Alpha-GPC je bezpečný, přesto se před nasazením poraďte se svým lékařem

Před užitím jakéhokoliv doplňku stravy se poraďte se svým ošetřujícím lékařem. Například Alpha-GPC se nedoporučuje užívat těm, kdo užívá anticholinergní medikamenty – kupříkladu antihistaminika. Zároveň je potřeba dodržovat doporučené dávkování, protože při zvýšení dávky se mohou objevit vedlejší účinky – nervozita, úzkost, průjem, žaludeční obtíže. Proto jako u všeho platí – všeho s mírou!