News

Ztišení notifikací zavedl Messenger i Facebook

Notifikace jsou bezesporu skvělým marketingovým nástrojem, který upoutá pozornost nejednoho z nás. Jejich hlavním cílem je zaujmout, zabít zákazníkovu neaktivitu, případně samozřejmě informovat o aktuálním dění, jako jsou akce, slevy nebo blížící se události. V současné době využívají notifikace nejen internetové obchody, ale díky systému Notifee může využívat webové notifikace prakticky každý, a to například jak města či obce chtějící informovat své občany o nadcházejících událostech, tak například majitelé penzionů nebo restaurací. Samozřejmě oznámení využívají i mnohé sociální sítě, mezi kterými se nachází jak sociální síť Messenger, tak královna veškerých sociálních sítí – Facebook. Právě tyto sítě se však rozhodly zavést ztišení notifikací. 

Zatímco u e-shopů nebo na webech obce či města, kde žijeme nám webové notifikace nijak nevadí, u sociálních sítí je to někdy až otravné. Push notifikace totiž vyskakují na různých místech na Facebooku a člověk se v tom ztrácí. Naštěstí pro vás máme dobrou zprávu, jelikož právě tyto velice často používané sociální sítě zavedly ztišení svých notifikací. 

Surfování bez obtěžování

Ať už si budete chatovat s přáteli nebo rodinou, ať už budete projíždět zdi vašich přátel a zjišťovat tak, co je nového, můžete se obejít bez červených teček, které se objevují na hlavní obrazovce mobilní aplikace Facebook, která poukazuje třeba na novou zprávu. 

Facebook se rozhodl pro toto zavedení především proto, že si je moc dobře vědom, že časté, až přílišné množství červených upozorňujících ikonek může být pro uživatele nepříjemné až obtěžující. Proto se rozhodl se červených ikonek vzdát, i když jejich hlavním cílem bylo upoutat pozornost uživatele. 

Nastavte si to i vy

Pokud vás červené oznamující ikonky obtěžují, stačí zavítat do Nastavení a soukromí, kde budete moct vypnout Tečky upozornění.