News

Zvyšující se cena za elektřinu dohání Čechy k investici do solárních panelů

Se začínající topnou sezonou se Češi opět doslechli, že se zvyšují ceny elektřiny a plynu. A jelikož nikdo nechce zkrachovat nebo nechce dovolit, aby na elektřině zkrachoval, mnozí se rozhodli přejít ke zcela jinému dodavateli. Jenže ani to jim bohužel nepomůže. Ideální bude, když budou investovat do něčeho, co jim může energie výrazně snížit. A tím něčím jsou samozřejmě solární panely, kterým roste popularitě se zvyšujícími se cenami elektřiny a plynu. 

O solárních panelech jste se určitě dočetli na mnoha stránkách i v časopisech o bydlení. Jak jsme zmínili, v poslední době roste solárním panelům čili také fotovoltaice oblíbenost, a to hlavně díky zvyšujícím se cenám za energie. Cena fotovovoltaiky je naopak stále dostupnější, protože díky dotaci až 155 000 Kč (v některých krajích až 170 000 Kč), tedy 50% z ceny fotovoltaické elektrárny, je toto řešení velmi oblíbené, protože zdražování elektřiny takový rodinný dům trápit vůbec nemusí. Více o dotaci na fotovoltaiku naleznete na stránkách oficiálního webu NZU.

Investice, která se vyplatí

Sluneční elektrárny (synonymum pro solární) mají celou řadu výhod, což ostatně lidi přesvědčí k tomu, aby do solárních panelů investovali. První výhodou je hlavně značná úspora financí za energii, dalším důvodem je mimo jiné i to, že šetří životní prostředí. I o planetu se lidé začínají zajímat a dělají vše proto, aby jí zbytečně neškodili a nijak ji neznečišťovali. Při výrobě solární energie se nepotřebuje nic, co by jakkoliv znečišťovalo životní prostředí okolo nás. 

Další výhodou fotovoltaiky je to, že pořizovací cena už dávno není tak vysoká, jakou byla v minulosti. Stále ještě existuje dotační program Nová zelená úsporám, díky kterému je pořizovací cena solárních panelů daleko nižší, než jakou si ji mnozí lidé pamatují z dřívějška. 

Pokud tedy zvažujete investici do solárních panelů, využijte dotačního programu. Dotaci je také možné získat zpětně, pokud nemáte na střeše solární panely starší dvou let. 

Když se rozhodnete pro solární panely

Rozhodli jste se stoprocentně pro fotovoltaiku? Pokud ano, doporučujeme se obrátit na firmu SOLIDSUN, která vám všechno navrhne, vyřídí a taky nakonec zprostředkuje. Nebudete tak mít se solárními panely žádnou starost, což určitě oceníte. Svůj ušetřený čas tak budete moct investovat do něčeho zcela jiného.