News

Celulózová izolace má své místo na českých budovách již 26 let

  1. léta minulého století byla pro Kanadu a Severní Ameriku přelomová díky vynálezu odolného stavebního materiálu, jímž je celulózová izolace. Za desítky let se osvědčily její tepelně-izolační vlastnosti, odolnost vůči mrazu i horku, zdravotní nezávadnost, dlouhá životnost a šetrnost k životnímu prostředí. Není divu, že si své místo foukaná izolace našla i v Česku a od roku 1991 se aplikuje na střechy, fasády i těžko přístupná místa v budovách.

V čem je celulóza revoluční oproti jiným materiím

Tepelně-akustická izolace na bázi celulózových vláken Climatizer Plus je přírodní materií, jež během výrobního procesu získává stále lepší vlastnosti, které splňují nejnáročnější kritéria izolací. Celulózová izolace je rezistentní proti ohni, plísním, hlodavcům a hmyzu. Certifikace podle evropských norem umožňuje výrobcům z Kanady distribuci revoluční hmoty i k nám. Unikátní technologie a systém aplikace umožňuje zaizolovat i těžce přístupná místa, malé spáry, střechy, fasády i velké plochy výrobních hal. Při aplikaci nevzniká žádný odpad, nezbývají odřezky a během rekonstrukce není nikterak narušen pracovní ani výrobní proces, ba ani chod domácnosti.

Na celulózovou izolaci je poskytována dvacetiletá záruka. Tím, že je tento materiál a technologie foukání registrován v systému Zelená úsporám, dá se v momentě vyhlášení dalšího kola dotačního programu na zateplování budov počítat i s celulózou. Pokud porovnáme celulózu s jinými materiály – pěnový polystyren a sklo-minerální vatu, vidíme plusy u celulózové izolace v mnoha ohledech: vyšší měrná tepelná kapacita, ekologický výrobek, snadná aplikace bez potřeby rozebírání konstrukcí, při nanášení do dutin si celulóza nesesedá, stejně jako nevytváří tepelné mosty v dutinách.