News

Itálie si neví rady s uprchlíky

více v článku...

Itálie řeší problémy s přibývajícími migranty neustále. Italský ostrov Lampedusa se potýká s jejich nárůstem jejich počtu v důsledku migrační krize víc než kdy jindy. Migranti, kteří se zde nacházejí v přijímacím táboře, již prý mnohokrát početně převýšili počet obyvatel tohoto ostrova. Protože se Lampedusa nachází nejblíže Tunisu, je v jejich obležení nejvíce.

Situace se ale podle všeho stává již neudržitelnou, o čemž svědčí reakce místního starosty ostrova, který požádal o uzavření střediska, ve kterém migranti čekají na svůj další osud. Dle jeho slov se ze strany migrantů neúnosně množí krádeže, narůstá neúcta vůči ženám. Strach mají také turisté, což má dopad na místní restaurace a hotely. Jejich majitelé se strachují o svůj budoucí osud i majetek. Bez turistů by samozřejmě nemohli existovat. Starosta také uvádí, že policie je proti takovému chování doslova bezmocná.

Původní starostka ostrova byla v čele této funkce předchozích deset let. Její politika byla přijímání migrantů velmi nakloněna. Obyvatelé ostrova byli za vstřícný postoj k přijímání běženců dokonce nominováni na Nobelovu cenu míru, a to již v roce 2014. Jak se dnes ale ukazuje, celá situace se diametrálně mění. Sami občané v letošních volbách dali najevo, že v této politice není již možné dále pokračovat.

Běženci prý nerespektují podmínky přijímacího tábora, obcházejí je, pohybují se po ostrově a chovají se nevhodně. Italský ministr vnitra Marco MInniti však zmínil, že na Lampeduse se žádná krizová situace nekoná a aktuálně je tam méně než 200 migrantů. Po tomto prohlášení se prý samotný starosta zmínil o tom, že se situace vrací k normálu.

Jaká je tedy realita, kdo mluví pravdu? Zveličuje místní starosta problém, který na ostrově evidentně je, nebo se lidé na vyšších místech snaží zlehčit situaci a ututlat skutečný stav věcí?

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Centrum-Zpravy.cz

Press-News.cz

Seznam-Novinek.cz