News

Existují povinnosti BOZP i pro OSVČ?

Svůj vlastní byznys si dneska touží rozjet každý z nás. Většinou si volíme drobné podnikání, kdy jsme drobným živnostníkem, který třeba pracuje z domu nebo který má maximálně malý obchůdek a k tomu pár zaměstnanců. Tito drobní podnikatelé si většinou myslí, že se na ně nevztahují povinnosti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci či obsah povinností při požární ochraně, ale není to tak – i těchto lidí se to týká.

Díky tomu, že si to většinou tito drobní živnostníci neuvědomují, se potom velice diví, když jim přijde neohlášená kontrola z řad státních institucí a když jim udělí nemilosrdně vysokou pokutu, kterou ani nemohou živnostníci splatit. Pokud jste tedy takovým živnostníkem, mějte na paměti, že i vás se BOZP a PO týká.

Jestliže zatím nepodnikáte, ale zvažujete, že si otevřete svou vlastní franšízu, pak byste měli otevřít si pobočku společnosti Extéria, která právě pomáhá nejen těmto drobným podnikatelům, ale obecně podnikatelům s BOZP a PO.

Pomáháme snižovat procento nevědomých podnikatelů

Mít takovou pobočku společnosti Extéria je podnikání do budoucna. V nedávné době se ukázalo, že se neustále zvyšuje procentuální číslo podnikatelů, kteří ani nevědí, že se jich BOZP týká či dokonce nevědí, co to vlastně BOZP či požární ochrana vůbec je. Tito podnikatelé si opravdu zakládají na udělení vysoké pokuty, po které jistě vůbec netouží.

Často si tedy vyhledávají společnosti, které by jim s touto problematikou tedy pomohly, proto zvolí například firmu Extéria.

Problematika nejen Česka, ale i Slovenska

Bohužel se takových nevědomých podnikatelů najde celá řada i na Slovensku, proto i zde si můžete otevřít svou vlastní pobočku firmy Extéria. I zde můžete podnikatelům pomoct. Chce to jenom mít zájem o bezpečnost a ochranu zdraví při práci. Je to opravdu podnikání, které má budoucnost.