News

Matrace je základ pro zdravý a klidný spánek

Vybíráte si novou matraci do ložnice? Nebo hledáte vhodné řešení do dětského pokoje? Matrace se dnes prodávají v celé škále provedení. Můžete volit mezi různými materiály, v několika stupních tvrdosti a v různých rozměrech. Kromě šířky a délky hraje roli i výška jejího jádra, vypovídající nejen o pohodlí, ale také o životnosti.

Investujte do pohodlné matrace

Je vám příjemnější tvrdší nebo měkčí matrace? Preferujete jednoduchost nebo dáváte přednost paměťové pěně, která se přizpůsobí tvaru vašeho těla? Vybíráte matraci do ložnice, do dětského pokoje nebo do pokoje pro hosty? Všechny tyto otázky byste si měli před samotnou koupí upřesnit. Váš výběr bude pak mnohem jednodušší.

Jsou velké rozdíly mezi kvalitou, a proto je dobré si vše před koupí vyzkoušet, případně alespoň vsadit na osvědčenou značku. Drahá matrace totiž nikdy není automaticky tou nejkvalitnější. Ačkoliv ty ve zdravotním provedení se oprávněně řadí mezi nejdražší a také nejkvalitnější.

Rozměry jsou důležité především z pohledu postelového rámu, který musí perfektně sedět. Svou postel si proto ještě raději přeměřte. Vybírat pak můžete například mezi rozměry 80×200, 90×200, 100×200, 140×200, 160×200 nebo třeba 180×200 cm. V posledních letech je též populární prodloužená nebo naopak zkrácená délka, která pak nemusí být rovných 200 cm. Výška jádra je ideální od 15 cm výše. Samozřejmě seženete i nižší, kterou pak doporučujeme spíše pro příležitostné přespávání.

Vybírejte na matrace-store.cz

Nakupujte výhodně ve specializovaném internetovém obchodě matrace-store.cz, který doručuje zdarma po celé České republice. Je prodejcem české značky Matrimex, která má na našem trhu několikaletou tradici. Pro usnadnění nákupu vám je k dispozici také kamenná prodejna v Plzni, kde si můžete vše na vlastní kůži vyzkoušet, případně si i nechat poradit s výběrem.